Nagłówki

Styczeń w SP1

kolaż zdjęć z finału WOŚP

SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM-panią B. Sokołowską

10 stycznia naszą szkołę odwiedziła mecenas Beata Sokołowska. Spotkała się z uczniami klas 4-6 i opowiadała o odpowiedzialności karnej nieletnich. Dowiedzieliśmy się m. in., co to jest zniesławienie, czym się różni hejt od stalkingu. Pani mecenas podkreślała, że jesteśmy odpowiedzialni za to, co robimy i mówimy i powinniśmy ważyć każde słowo, które wypowiemy. Spotkanie było niezwykle ciekawe, a przede wszystkim pouczające i bardzo dziękujemy Pani Sokołowskiej, że zechciała podzielić się z nami swoją wiedzą.

Eliminacje konkursu „W świecie baśni” w świetlicy szkolnej

W styczniu ośmioro uczniów z kl. III A zapoznało się z wybranymi baśniami ze zbiorów biblioteki szkolnej i sprawdziło swoją wiedzę rozwiązując test. Finał konkursu odbędzie się w II semestrze- wezmą w nim udział: Gloria Pacholczyk, Wiktoria Koprowska, Mateusz Gołoś, Alicja Iwańska i Hanna Wąsowska. Gratulujemy laureatom i uczestnikom konkursu, a wszystkich zapraszamy do czytania baśni.

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE KLAS VIII

11 stycznia uczniowie klas 8 wzięli udział w warsztatach z profilaktyki uzależnień- o szkodliwości palenia papierosów, w tym e-papierosów.

CHOINKA SZKOLNA

Karnawał to czas zabaw, stąd 11 stycznia odbyła się choinka szkolna. Świętowanie rozpoczęło się już od rana, gdyż do wszystkich uczniów, którzy uiścili opłatę na Radę Rodziców, przyszedł Mikołaj.

O 13.00 na sali dyskotekowej pojawili się uczniowie klas 1-4. Dzieci przepięknie się przebrały i w tańcu wirowały księżniczki, rycerze, damy, a nawet smoki. Młodsi uczniowie mogli wziąć też udział w zabawach przygotowanych dla nich przez starszych kolegów z samorządu. O 17.00 swoją zabawę rozpoczęły klasy starsze. Dla wszystkich słodki poczęstunek przygotowała Rada Rodziców. Miłym akcentem choinki było wręczenie szarf i nagród tym uczniom i uczennicom, którzy w swoich klasach zostali wybrani Miss i Misterem.

Doskonale bawiliśmy się na choince i dziękujemy Radzie Rodziców za jej przygotowanie dla nas.

Miesiąc pod hasłem POMAGAMY!

9 stycznia Samorząd Uczniowski z opiekunami – zorganizował Loterię fantową, a 10 stycznia odbyła się Słodka Środa Charytatywna,. Z obu tych działań dochód został przeznaczony dla chorej na białaczkę dziewczynki udało nam się zebrać ok 1200 zł.

Od 11 do 12 stycznia Wolontariusze WOŚP z naszej szkoły zbierali pieniążki do puszki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy- zebraliśmy 356,38 zł.

Akcję kontynuowaliśmy w dniach 27-28 stycznia, włączając się w działania Sztabu Sokołowskiego WOŚP.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy na tak szlachetne cele. DZIĘKUJEMY za Wasze ogromne SERDUCHA!

APEL PODSUMOWUJĄCY I-WSZY SEMESTR

Koniec semestru to czas podsumowań. U nas zostały one uczynione 11 stycznia w czasie uroczystego apelu. Pani dyrektor Zofia Steć przedstawiła wyniki klasyfikacji i wyróżniła tych uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, czy też reprezentowali szkołę w różnych konkursach.

W tym semestrze najwyższą średnią ocen wśród klas 4 – 6 uzyskała klasa 5 a, a wśród klas 7-8 – klasa 7 b. Te dwie klasy uhonorowane zostały pucharami. Stypendium dyrektora szkoły za wyniki w nauce otrzymali: Lena Mystkowska 5 a, Maciej Gołoś 6 b, Patrycja Ładziak 7 b i Dawid Gnoiński 8 a, a stypendium sportowe – Aleksandra Horosz 5 a. Puchar otrzymała również drużyna strzelecka w składzie: Lidia Jurczak, Patrycja Tomczuk, Bartek Podniesiński, która w Młodzieżowych Zawodach Strzeleckich szkół podstawowych zajęła I-wsze miejsce. Na uznanie zasłużyły również najmłodsze uczennice naszej szkoły – Iga Łach z klasy 1 a odnosi ogromne sukcesy w konkursach plastycznych, a Jolanta Osińska z 2 b w konkursach recytatorskich.

48 osób zachowywało się w oczach kolegów, koleżanek, nauczycieli ich uczących oraz wychowawcy „wzorowo”.Wszyscy w nagrodę już 12.04.2024 r. będą mogli wziąć udział w kolejnej „Nocy w Szkole”.

Apel stał się też okazją do pokazania talentów muzycznych uczniów. Bartek Zygmanowski zaśpiewał dla nas kolędę, Zosia Borychowska zagrała na klarnecie, Kacper Zalewski na saksofonie, Dominika Mazur i Marysia Nowak na fletach, Dorota Klimczuk i Szymon Milik na gitarach, a Amelia Wojtkowska i Diana Zielonka na dzwonkach.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom, a wszystkim życzymy sukcesów w następnym semestrze.

POWSTANIEC 1863

12 stycznia klasy 7-8 poznały historię Bohaterów Powstania Styczniowego- ks Stanisława Brzóski i Franciszka Wilczyńskiego.

Dziękujemy za zaproszenie na pokaz tego niezwykle ważnego, wartościowego oraz bardzo poruszającego dla naszej lokalnej społeczności filmu.

Za jakże ważne słowa skierowane do młodzieży przez Dyrektora SOK- Marcina Celińskiego i reżysera filmu- Tadeusza Sykę. Przede wszystkim za ciężką pracę całej ekipy filmowej, odtwórców głównych i drugoplanowych ról. Wielkie brawa!

Autor tekstu i zdjęć: Uczniowie i nauczyciele SP1