Nagłówki

„W oczekiwaniu na Mikołaja w MP2”

Dzieci w strojack Mikołaja siedzą na dywanie. Obok stoi p. Dyrektor.

W piątek 1 grudnia przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 spędziły noc w przedszkolu oczekując na przyjście Mikołaja.

Dzieci w mikołajowych czapkach ruszyły do wspólnej zabawy. Wesołe  piosenki rozbrzmiewały głośno i radośnie. Kiedy wszyscy świetnie się bawili zza okna dobiegł dźwięk dzwonka. To wesoły bałwanek Olaf odwiedził oczekujące na Mikołaja dzieci. Aby dokładnie sprawdzić czy Mikołaj jest już blisko, przedszkolaki z latarkami wyszły na zewnątrz. W ogrodzie odnalazły zgubione przez Mikołaja skarpetki i rękawiczki. Zaskoczenie i wielka radość zapanowała wśród dzieci, gdy zobaczyły jak Święty Mikołaj maszeruje w ich stronę pod rękę z Panią Mikołajową.

Po powrocie do sal przedszkolaki pełne pozytywnych emocji i wrażeń ułożyły się do snu. Leżąc w ciepłych śpiworach obejrzały filmy o wesołych przygodach Mikołaja i jego przyjaciół, jedząc ulubiony popcorn. Największa niespodzianka czekała na dzieci rano – pod poduszką każdy przedszkolak znalazł upominek od św. Mikołaja. Radości nie było końca!


MP2