Mikołajkowe klimaty w MP2

Przedszkolaki na spotkaniu ze świętym Mikołajem

Ostatnie dni w Miejskim Przedszkolu nr2  upłynęły w atmosferze zapowiadającej nadejście świąt Bożego Narodzenia. Już w piątkowy wieczór, 2 grudnia, dzieci z grup najstarszych oczekiwały w przedszkolu na nadejście Świętego Mikołaja. Wyposażone w śpiwory i czerwone czapki, pełne nadziei, że Święty do nich przyjdzie wykonywały zadania zlecone w liście znalezionym na parapecie okna. Świetną zabawę  przerwał dzieciom tajemniczy ryk silników. Ku wielkiej radości przedszkolaków przed budynek zajechał quadem sam Święty Mikołaj ze swoim pomocnikiem. W bardzo zimowej scenerii spełniło się marzenie dzieci. Święty nie pominął jednak pozostałych przedszkolaków – po męczącej nocy zasnął w sali i pozostał w przedszkolu aż do  poniedziałku. Ogromne zaskoczenie spotkało dzieci po wejściu do sali  – okazało się, że na wielkim łóżku  smacznie śpi Mikołaj a koło niego niesforne Elfy. Przedszkolaki wspólnie z gościem śpiewały,  tańczyły i sprawdzały czy broda na jego twarzy jest na pewno prawdziwa.

W mikołajkowym klimacie odbyło się również spotkanie z Mazowieckim Wicekuratorem Oświaty panią Dorotą Skrzypek oraz Starszym Wizytatorem Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie panią Grażyną Staręgą. W bajkowej aurze panującej w przedszkolu, dzieci zasiadły na kolorowych poduchach by udać się w podróż do „Magicznej krainy Świętego Mikołaja”. Mikołajkowa lektura wprowadziła wszystkich w bardzo  miły nastrój. Nie zbrakowało pamiątkowych fotografii oraz  życzeń na nadchodzące święta.

Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Celińskiemu, Dyrektorowi Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz pani Hannie Lecyk, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Podl.  i jej pracownikom za pomoc w organizacji Mikołajkowych spotkań.