Ślubowanie Pierwszoklasistów w SP3

Pierwszaki na sali gimnastycznej podczas ślubowania. Prawa ręka wyciągnięta przed siebie.

Uczniowie klasy pierwszej są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 13 października 2023 r. o godzinie 11.45 odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej.

Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych oraz całej społeczności szkolnej rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Katarzyna Sikorska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielkim ołówkiem, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion swoich podopiecznych. Nie obyło się też bez pamiątkowych dyplomów oraz licznych upominków. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek. 

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Elwira Pawluk