„Z Sokołowa w świat….” w SP3

Pan Paweł Bukrewicz z Panią Dyrektor

23 lutego w ramach cyklu spotkań „Z Sokołowa w świat” gościliśmy w murach naszej szkoły kolejnego absolwenta – dziennikarza, lektora, dubbingowca – Pawła Bukrewicza.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Po uroczystym powitaniu i przedstawieniu gościa przez panią dyrektor szkoły – Katarzynę Sikorską, uczniowie z zaciekawieniem słuchali odpowiedzi na zadawane przez konferansjerów pytania. Mieli okazję również zadawać pytania indywidualnie.

Pan Paweł z szacunkiem wyrażał się o nauczycielach, kolegach i koleżankach szkoły, z sentymentem wspominał lata spędzone w „Trójce”, a także mówił, czym zajmuje się obecnie. Warto podkreślić, że pan Paweł Bukrewicz pracuje w charakterze lektora w wielu filmach fabularnych i dokumentalnych, a także w licznych stacjach filmowych, m.in. w TVP Kultura, Polsat, HBO, Netflix i innych. Jako aktor dubbingowy znany jest ze słynnego filmu pt. „Gwiezdne wojny”. Pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Lektorów Rzeczypospolitej Polskiej.

Nasz gość podzielił się z młodzieżą ciekawą refleksją związaną z hasłem przewodnim spotkania – „Z Sokołowa w świat”. Podkreślił, że świat to niekoniecznie odległe od Sokołowa miejsce, ale metafora oznaczająca nasze powołanie, spełnienie marzeń i realizację celów życiowych. Kluczem do sukcesu, jak twierdził, jest wytrwała, cierpliwa praca. Nie ma drogi na skróty. Pan Paweł zachęcał zebranych, aby w procesie poznawania siebie, swoich mocnych stron, otwierali się na to, jak postrzegają ich inni ludzie.

Spotkanie zostało uświetnione występem uczniów, którzy zaprezentowali wybrane wiersze i utwory muzyczne. Na zakończenie spotkania pan Paweł Bukrewicz otrzymał pamiątkowe zdjęcie społeczności uczniów i nauczycieli oraz wpisał się do pamiątkowej księgi gości.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkoły, pani Elwirze Pawluk, panu Krzysztofowi Siemieniukowi i Ewie Murek-Szotko za współpracę podczas organizacji tego wyjątkowego spotkania z absolwentem szkoły.

Organizatorki:
Joanna Turos i Jolanta Krystosiak