Biwak w SP3

w kółku siedzą dzieci, na środku stoją świeczki

„Łączy nas harcerstwo” – pod takim hasłem odbył się biwak zuchowo harcerski w Publicznej Szkole nr 3 w Sokołowie Podlaskim przygotowany przez panią Annę Kożuchowską Kurylak, nauczyciela sokołowskie „Trójki” i drużynową 22GZ ŁOWCY PRZYGÓD oraz pwd. Adama Mazurka drużynowego 22GDH AZYMUTY.

W biwaku uczestniczyło 5 jednostek harcerskich z 3 hufców ZHP: 1 Ostrowska Gromada Zuchowa „Przyjaciele Stumilowego lasu”  29 GDH Pogodni z Hufca Wyszków, 11 DH JULIN z Hufca Doliny Liwca, 

22GZ ŁOWCY PRZYGÓD i 22 GDH AZYMUTY z Hufca ZHP Sokołów Podlaski. W zajęciach sobotnich uczestniczyły też dzieci z SP 3. Podczas biwaku „Łączy nas harcerstwo” zuchy zdobywały sprawność Kubuś Puchatek. Wzięły one udział m.in. w warsztatach kulinarnych i zrobiły małe co nieco. Wieczorem, w piątek rozwiązywały zadania podczas gry w Stumilowym Lesie. W sobotę zaś brały udział w TURNIEJU MISIE PATYSIE. Uczyły się też Kubusiowych piosenek.

Na koniec dnia bawiły się z harcerzami podczas zabaw integracyjnych. W piątek, zaraz po apelu odbył się uroczysty kominek. Harcerze w piątek wieczorem przenieśli się na obóz BRONSWEART, pierwszy obóz skautowy zorganizowany przez twórcę skautingu Robert Baden Powella. W sobotę wszyscy wzięli udział w grze po Sokołowie Podlaskim poznając gry skautów z całego świata oraz ideę Dnia Myśli Braterskiej. Po południu w sobotę zarówno zuchy, jak i harcerze postawili na aktywność. Popołudnie z harcerzami spędzili uczniowie SP3. Wszyscy wzięli udział w grach sportowo-integracyjnych. Najmłodsi uczniowie wraz z zuchami sprawdzili swoje siły w grze ślimak. Wygrała reprezentacja uczniów z SP 3. 

Sobotni wieczór na biwaku DMB 2022 „Łączy nas harcerstwo” rozpoczęliśmy Mszą Świętą odprawiona przez ks. PAWŁA SOLKA proboszcza parafii Wirów. Było kameralnie i pięknie. Na Mszy gościliśmy Panią dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, dzięki której uprzejmości gościliśmy w murach sokołowskiej „trójki” oraz nauczycieli i uczniów. Po Mszy Świętej odbył się kominek. Wzięliśmy na nim udział w przeglądzie piosenki „Śpiewaj z nami zuchami i harcerzami”. Zuchy otrzymały sprawność KUBUSIA PUCHATKA, wszyscy piękne pamiątkowe przypinki na mundur oraz podziękowania za wspólnie spędzony czas. Rozdaliśmy też wtedy kartki DMB, które na warsztatach plastycznych przygotowali uczestnicy biwaku. Po kominku zaś odbyło się kino. Zuchy i harcerze obejrzeli film „Czarne Stopy” zajadając się pysznym popcornem.

Organizatorzy biwaku serdecznie dziękują Pani Katarzynie Sikorskiej – dyrektor SP 3 za niezwykle ciepłe przyjęcie oraz obietnicę dalszej współpracy. Bardzo miło było nam gościć w murach sokołowskiej, niezwykle przyjaznej „Trójki”.

Aleksandra Kornilak