#sadziMY

Plakat akcji: trzymana w dwóch dłoniach sadzonka dębu

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2 dołączyły do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadziły drzewka.

Już po raz piąty odbyła się ogólnopolska akcja, zainicjowana przez Parę Prezydencką. Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek. – Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas – podkreśla Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. – Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcja #sadziMY organizowana jest po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować. Dzięki uprzejmości leśnika, pani Małgosi Wójcickiej mamie Michała, grupa Motylki otrzymała kilka sadzonek. Dzieci zabrały je ze sobą, aby posadzić przy swoich domach. Zwyczajem wielu naszych przedszkolaków jest odbieranie drzewek w siedzibie Nadleśnictwa i co roku sadzenie ich w najbliższym otoczeniu. Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. Brawo przedszkolaki! Brawo Dwójeczka!