Oskar wędruje do… Gala Uznań w Miejskim Przedszkolu nr 5

Przedszkolaki tańczące poloneza

Koniec czerwca był tradycyjnie czasem pożegnań. Sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 5 im. Kubusia Puchatka długo przygotowywały się do tego momentu. W tygodniu poprzedzającym zakończenie roku szkolnego dzieci wzięły udział w Zielonej Nocy, by wspólnie z kolegami miło spędzić czas. To wydarzenie przygotowało ich do pożegnania społeczności przedszkolnej.

22 czerwca 2023 w blasku słońca na przedszkolnym tarasie każdy starszak z grupy Smerfy i Muchomorki przeszedł po mieniącym się drobinkami złota czerwonym dywanie, by odebrać złotą statuetkę absolwenta przedszkola, nagrodę książkową oraz przygotowane upominki z rąk pani dyrektor Hanny Czartoryjskiej.

  „Uroczystość wielką tu mamy.
  Dywan czerwony już rozłożony.
  I przejdzie po nim kto wyróżniony.
  Dzisiaj nagrody będą przyznane
  i absolwentom wszystkim rozdane.”

  Oskarową Galę rozpoczęto wytwornym polonezem skomponowanym przez Michała Kleofasa Ogińskiego, który jest związany z historią dziejów Sokołowa. Sześciolatki doskonale oddały emocje tego dworskiego tańca. Za swoją pracę zostały nagrodzone ogromnymi brawami. Łzy wzruszenia ocierali nie tylko rodzice, lecz również przedszkolni opiekunowie.

  Na pamiątkę tego dnia każdy absolwent otrzymał także złotą gwiazdę ze swoim zdjęciem, która zawierała motto, by żegnane dzieci biegły dalej w stronę gwiazd wykorzystując swoje zdolności oraz talenty.

  Wiele łez zostało uronionych tego dnia szczególnie podczas słów nastrojowej piosenki „W sercu mym pozostaniesz przyjacielu” napisanych przez Sylwię Bacewicz:

  „Stoisz blisko mnie, ściskasz moją dłoń,
  a w mym oku dziś kręci się łza
  Tyle wspomnień tu, tyle ciepłych słów…
  Przez wszystkie lata chodziliśmy tu,
  codziennie razem, czy słońce czy deszcz
  Lecz świat nas woła więc ruszajmy tam
  Dziś przyszła pora, by rozstać się.”

  Po słowach, które Pani Dyrektor skierowała wprost ze głębi swojego serca do przedszkolaków i ich rodziców, przyszedł czas na radosny utwór „Góry do góry”, który sprawił, że na twarzach wszystkich uczestników tego wydarzenia znów zagościł uśmiech. Rodzice dzieci zadbali także o szczególną oprawę tego utworu. Radość z wystrzeliwanego w górę konfetti przy dźwiękach dynamicznej muzyki udzieliła się wszystkim obecnym.

  „Otrzymać Oskara to wielkie wyróżnienie.
  Można powiedzieć marzeń spełnienie.
  Łączy nas nauka, łączy też zabawa,
  przedszkolna przyjaźń to piękna sprawa.
  Za statuetki bardzo dziękujemy.
  Miło wspominać ten dzień będziemy.”

  Po zakończeniu na scenie plenerowej części artystycznej przyszedł czas na małe co nieco. O przygotowanie słodkiego poczęstunku zadbali rodzice. Ten ostatni wspólny moment w przedszkolu zakończył się oglądaniem zdjęć w przedszkolnej sali. Największe poruszenie wywołały zdjęcia absolwentów przedszkola z czasów, kiedy byli maluchami. W ten sposób ruszyła lawina wspomnień.

  Cztery wspólnie spędzone lata szybko minęły. Jednak już dziś życzymy naszym absolwentom i ich Rodzicom, by z radością otworzyli się na nowy etap życia ich pociech jakim jest szkoła. Kochani absolwenci „Biegnijcie dalej aleją gwiazd”.