Mer Dubna z wizytą w Sokołowie

W czwartek przed południem mer naszego miasta partnerskiego Dubno na Ukrainie, Wasyl Antoniuk, złożył kwiaty po pomnikiem żołnierzy AK na Skwerze Najświętszej Marii Panny.

Mer Miasta Dubno Wasyl Antoniuk z wiązanką kwiatów pod pomnikiem AK. Z nim delegacja naszego miasta: Z-ca Burmistrza Krzysztof Dąbrowski, radca prawny Stanisław Cieciera i insp. d/s zamówień publicznych, Krzysztof Krysiak

Mer przybył do Sokołowa, by odebrać pomoc od sokołowskich przedsiębiorców i mieszkańców miasta, zgromadzoną na rzecz obrońców walczącej Ukrainy.

„Chcieliśmy dotrzeć na wczorajszą uroczystość [Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”], jednak przekroczenie granicy zajęło nam zbyt wiele czasu. Przyjechaliśmy w ramach trwającej już 20 lat współpracy między naszymi miastami. Teraz, gdy trzeba bronić naszego kraju i świata przed „ruskim mirem”, czujemy się zjednoczeni bardziej niż kiedykolwiek. Chcę podziękować mieszkańcom Sokołowa Podlaskiego i wszystkim Polakom za pomoc, jakiej udzielacie nam w tym trudnym czasie” – powiedział Wasyl Antoniuk.