Zapraszamy sokołowskie rodziny

Szanowni Państwo,

W dniach 5-15 sierpnia 2017 roku będziemy gościć w naszym mieście grupę dzieci z Dubna na Ukrainie – miasta partnerskiego Sokołowa Podlaskiego. Dzieci w wieku 10-15 lat przyjeżdżają do nas na wypoczynek letni w ramach akcji „Lato z Polską”, która organizowana jest przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” we współpracy z Miastem Sokołów Podlaski.

Miasto Sokołów Podlaski zapewnia dzieciom w tych dniach szereg atrakcji – interesujące wycieczki, aktywny wypoczynek czy naukę języka polskiego. Bardzo zależy nam na tym, by dzieci poznały polską kulturę, tradycję, historię Polski oraz Sokołowa Podlaskiego, ale przede wszystkim miały możliwość nawiązania znajomości z naszymi mieszkańcami, rodzinami i ich dziećmi.

Niedziela z gościem z Ukrainy

W dniu 13 sierpnia (niedziela) chcielibyśmy, by dzieci z Dubna spędziły czas z sokołowskimi rodzinami i mogły zaznajomić się ze zwyczajami panującymi w polskich domach. W związku z tym zwracamy się z prośbą do rodzin z terenu naszego miasta o przyjęcie dzieci z Dubna. Potrzebujemy 13-15 rodzin, które mogą poświęcić swój czas młodzieży w godzinach 10.00-17.00 wspomnianego 13 sierpnia.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Państwa do ugoszczenia młodych Dubieńszczan oraz pokazania dzieciom z Dubna jak wygląda życie w polskich domach.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt na adres e-mail: promocja@sokolowpodl.pl lub telefonicznie: 25 7817518.