Koncert sokołowskiej szkoły muzycznej w SOK

Zbiorowe zdjęcie wszystkich wykonawców koncertu

W poniedziałek 25 października odbył się doroczny koncert Szkoły Muzycznej I Stopnia im. M.K. Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim. Po raz pierwszy wydarzenie to miało miejsce na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Po tradycyjnym ślubowaniu pierwszaków oraz wręczeniu nagród Burmistrza Miasta i dyrektora szkoły wyróżniającym się pracownikom, na scenie pojawili się wykonawcy – nauczyciele i uczniowie szkoły. Publiczność miała okazję wysłuchać utworów wykonywanych na fortepianie, skrzypcach, gitarze, trąbce i akordeonie. Na zakończenie krótki recital dał multiinstrumentalny zespół „Ogiński Band”, wykonując szlagiery od klasyki po muzykę współczesną. Zapis relacji na żywo z koncertu dostępny jest na fanpage miasta w serwisie Facebook.

Szkoła Muzyczna I stopnia z siedzibą w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Repkowskiej rozpoczęła działalność 1 września 2018 r. Dzięki staraniom Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski oraz poparciu ze strony wszystkich radnych Rady Miejskiej, powstała w naszym mieście szkoła, umożliwiająca młodym mieszkańcom naszego miasta rozwijanie uzdolnień i zainteresowań muzycznych w ramach ciągłego rozszerzania możliwości edukacyjnych sokołowskiej oświaty.

Szczegółowe informacje o szkole dostępne są w serwisie internetowym http://szkolaoginskiego.pl.