Dobry początek Szkoły Muzycznej

Rozpoczęcie roku w szkole muzycznej

Z kompletem instrumentów dobrej klasy i w wyremontowanych pomieszczeniach sokołowska Państwowa Szkoła Muzyczna rozpoczęła swój pierwszy rok szkolny. Kiedy w poniedziałek 3 września, w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 odbywało się rozpoczęcie pierwszego roku szkolnego, na uczniów nowej placówki czekały pięknie wyremontowane sale i dostrojone instrumenty. Tylko w przyszłej sali koncertowej trwały jeszcze prace.

Szkoła znalazła swoją siedzibę na pierwszym piętrze bocznego skrzydła szkoły, nad filią przedszkola.
W oddzielonej od reszty budynku, drzwiami wejściowymi części obiektu, znalazły się między innymi trzy sale lekcyjne, sekretariat i gabinet dyrektora.

Każde z pomieszczeń przeszło gruntowny remont. Zostało wyposażone w nowe meble.
Największą wartość mają instrumenty zakupione na potrzeby szkoły. Do dyspozycji uczniowie będą trzy nowe pianina akustyczne, dwie gitary, flet poprzeczny z akcesoriami, skrzypce we wszystkich trąbka w stroju B, trzy akordeony (dwa klawiszowe i jeden guzikowy).

Poza instrumentami szkoła kupiła pulpity i specjalne podnóżki dla dzieci, do gry fortepianie. Instrumenty wymagały dostrojenia, tym zajęli się specjaliści z firmy produkującej instrumenty. Dyrektor szkoły Aneta Mroczek podkreśla, że instrumenty, w które została wyposażona szkoła są bardzo dobrej klasy. Tego inne placówki mogą sokołowskiej szkole tylko pozazdrościć. Lekcje będą odbywały się w salach szkoły muzycznej ale nie tylko. Do dyspozycji placówki, po południami będą także usytuowane na pierwszym piętrze głównego skrzydła, sale lekcyjne SP nr 3. Prace trwają jeszcze w sali koncertowej, która powstaje w starej sali gimnastycznej. Wnętrze przechodzi przebudowę. Prace zaczęły się od zerwania podłogi i i dachu. Ekipa buduje scenę. Nowe wnętrze będzie nie tylko salą koncertową Szkoły Muzycznej. SP nr 3 będzie wykorzystywać ją na potrzeby sali do rytmiki.

Burmistrz Bogusław Karakula regularnie odwiedza budynek i sprawdza postęp prac. O zachowanie, zaplanowanego na październik, terminu oddania sali koncertowej do użytku, jest spokojny.

Przypomnijmy, naukę w szkole muzycznej rozpoczęło 58 uczniów. Uczą się w klasach: fortepianu, skrzypiec, gitary, trąbki, fletu, akordeonu.