Miejska oświata przygotowuje się do nowego roku szkolnego

Miejska oświata przygotowuje się do nowego roku szkolnego

Wakacje w pełni, sokołowskie szkoły przygotowują się na przyjęcie uczniów we wrześniu, tak na naukę zdalną, jak i na stacjonarną.
Aż 72 laptopy udało się pozyskać z rządowych programów wsparcia uczniów i nauczycieli, którzy mają problem z dostępem do sprzętu do zdalnej edukacji.
Sokołowskie szkoły dostały komputery. Ich rozdysponowanie, zgodnie z zasadami projektów, było zadaniem dyrektorów szkół.
W ramach projektu „E-pomoc dla szkół w mieście Sokołów Podlaski”, realizowanego w ramach programu „Zdalna Szkoła” Ministerstwa Cyfryzacji, otrzymaliśmy 32 laptopy.
Z drugiej edycji tego samego projektu, w ramach programu „Zdalna Szkoła+” – 40 laptopów.
W pierwszej edycji („Zdalna szkoła”), ważne było kryterium dochodowe. Dyrektorzy szkół mieli ocenić, które dzieci nie uczestniczą w zajęciach nauki zdalnej z powodu braku sprzętu. W drugim etapie kryterium była wielodzietność rodzin. Rodziny wielodzietne często nie są w stanie zapewnić sprzętu wszystkim dzieciom.
Nie wiemy jeszcze, jak po 1 września br, będzie wyglądać nasza rzeczywistość. Miejskie szkoły, jak co roku, podczas wakacji, poprawiają swoją warunki lokalowe.
Największe remonty przeszły Szkoła Podstawowa nr 4 i Miejskie Przedszkole nr 2.
Termomodernizację przeszła SP nr 4, przy ul.Kupientyńskiej 15 – w głównym budynku dydaktycznym oraz budynku klas zerowych.,
Przy ul. Kościuszki 31, w Miejskim Przedszkolu nr 2, był remont instalacji centralnego ogrzewania.

Miejska oświata przygotowuje się do nowego roku szkolnego