Marek Piekarczyk akustycznie w SOK!

foto: Marek Piekarczyk akustycznie w SOK! - DSC 0090 1024x682

Po Stanisławie Celińskiej, która rozpoczęła Koncertem Noworocznym cykl wydarzeń Sokołowskiego Ośrodka Kultury, przyszedł czas na kolejną muzyczną gwiazdę wielkiego formatu!

W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej SOK wystąpiła legenda polskiej sceny muzycznej, jeden z najważniejszych rockowych głosów naszych czasów – Marek Piekarczyk z zespołem! Charyzmatyczna osobowość, charakterystyczny wokal i ogromny talent. Za to pokochały go miliony fanów polskiego rocka a na Jego muzyce wychowywały się kolejne pokolenia. Od lat 80. związany z kultowym zespołem TSA, którego wokalistą był do 2018 roku.

W roku 2009 wydał swój solowy album studyjny, zatytułowany „Źródło”. 24 marca 2018 zagrał ostatni koncert z zespołem TSA, a w czerwcu tego samego roku wraz z Tadeuszem Apryjasem i Jackiem Borowieckim dał koncert akustyczny w Warszawie, gdzie wybrzmiały utwory ze wspomnianego albumu solowego.

Na sokołowskiej scenie Markowi Piekarczykowi towarzyszyli:

✔ Tadeusz Apryjas / gitary i śpiew

✔ Jacek Borowiecki / cajon

✔ Jacek Bielecki / wiolonczela

✔ Aleksandra Kryńska / skrzypce

✔ Karolina Drwięga / altówka

Znakomity koncert, który oczarował sokołowską publiczność, bezpośredni kontakt Muzyka z publicznością to wieczór, który niewątpliwie sprawił, że cała sala z uwagą słuchała nastrojowych ballad i doskonale bawiła się przy energetycznych utworach.

Podczas koncertu „Marek Piekarczyk – akustycznie” wokalista zaśpiewał utwory z repertuaru muzyków, którzy swoją twórczością ukształtowali go nie tylko jako artystę, ale przede wszystkim jako człowieka. Każda piosenka poprzedzona była krótką anegdotą lub historią z nią związaną.

Koncert przyciągnął zarówno młodszych jak i starszych co okazuje się, że dobra muzyka naprawdę łączy pokolenia.