Turniej Smaków – Jesień Na Wielkim Gościńcu Litewskim

Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza na Turniej Smaków – Jesień na Wielkim Gościńcu Litewskim – 20 października od godz. 10:00.

Jesień na Wielkim Gościńcu Litewskim to kolejna uczta na historycznym szlaku z przystankiem w Sokołowie Podlaskim. Podczas Turnieju Smaków będą królować ekologiczne potrawy z darów jesieni: ziemniaków, cukinii, dyni i innych warzyw oraz grzybów, mięsa, a także konfitury i przetwory z owoców zebranych latem.

Turniej Smaków ma za zadanie promowanie dziedzictwa kulinarnego i kulturowego obszaru wschodniego Mazowsza oraz całego Podlasia, przez które przebiegał przez kilka wieków szlak Wielkiego Gościńca Litewskiego – trakt łączący stolice Korony Polskiej i Księstwa Litewskiego.

W programie:

– 10:00 jarmark gastronomiczny

– 10:00 konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „Jesienny Kociołek Pyszności”

– 10:00 konkurs na Wytrawny Tort Jesienny skierowany dla indywidualnych uczestników, szkół i stowarzyszeń

– 12:00 otwarte warsztaty kulinarne z omówieniem i degustacją. Prowadzenie: Teresa Nazarczuk

– 14:00 rozstrzygnięcie konkursów

ZASADY UCZESTNICTWA W JARMARKU GASTRONOMICZNYM:

• wystawcy chętni do uczestnictwa w jarmarku Turnieju Smaków proszeni są o przesłanie  do 14 października wypełnionej karty zgłoszenia i deklaracji RODO na adres: Sokołowski Ośrodek Kultury ul. Wolności 27 08-300 Sokołów Podlaski. Karty i deklaracje wypełnione częściowo bądź nieczytelnie nie będą przyjmowane.

• w pierwszej kolejności przyjmowane są Koła Gospodyń Wiejskich. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń (ilość miejsc ograniczona).

• wszyscy wystawcy zakwalifikowani do udziału w imprezie otrzymają potwierdzenie z Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie na stronie sokolowskakultura.pl

foto:  - 10 turniej smakow 2019