Koncert charytatywny „Kapela serc dla Wiktorka”

Plakat promocyjny

Zapraszamy na koncert charytatywny „Kapela serc dla Wiktorka”, który odbędzie się 16 marca o godz. 17.00 w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Gośćmi specjalnymi będą Marek Bukowski i Maciej Dancewicz. W trakcie koncertu odbędzie się aukcja charytatywna przedmiotów podarowanych przez ludzi dobrego serca oraz zbiórka do puszek.

Zebrane środki finansowe przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację 2,5 letniego Wiktora Rudnickiego, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Cegiełki uprawniające do wejścia na koncert (o nominale minimum 20 zł.) będą do nabycia w punkcie informacji Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz w Miejskim Przedszkolu nr 4 „Leśna Kraina” w Sokołowie Podlaskim przy ul. Węgrowskiej 22.

Koncert organizowany jest przez Komitet Społeczny „Kapela Serc Miejskiego Przedszkola nr 4” przy współpracy z Urzędem Miasta Sokołów Podlaski, Sokołowskiem Ośrodkiem Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną. Patronat honorowy nad koncertem objęli: Maria Koc Wicemarszałek RP, Waldemar Kraska Senator RP oraz Bogusław Karakula Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski. Patronami medialnymi są: Wieści Sokołowskie, Życie Sokołowa, Katolickie Radio Podlasie, Portal Podlasie 24.

Wystąpią: Manufaktura Dźwięków, SąLepsi, Voci Cantati, Voci Bambini, Chór Kameralny KOE, Gimnazjal-BAND, Siostry Kisielińskie, ZPiT SOKOŁOWIANIE.

Pomysł na koncert charytatywny wziął się z potrzeby serca. Wiktorka poznaliśmy dzięki jego siostrzyczce Agatce, która uczęszcza do naszego przedszkola. Chłopczyk choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Jest to choroba genetyczna, postępująca i na chwilę obecną nieuleczalna. Jego możliwości ruchowe są znacznie ograniczone. Jedynym sposobem opóźnienia choroby jest wyjątkowo intensywna rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt. W ramach programu EAP w wielu krajach europejskich podawany jest lek opóźniający postęp choroby. Wiktor zakwalifikowany został do podania leku we Francji, co wiąże się z dużymi kosztami.

Wiktor jest wrażliwym, radosnym i ciekawym świata dzieckiem. Pomimo swoich ogromnych ograniczeń cieszy się przeżytym każdym dniem, pragnie zobaczyć i odkryć jeszcze wiele.
Zwracamy się do Państwa z PROŚBĄ o pomoc w rozłożeniu skrzydeł Wiktorkowi i Wasz udział w koncercie organizowanym dla niego.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 505 578 534 lub 606 203 526. Przedmioty na aukcję można przekazywać do Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina ul. Węgrowska 22, 08-300 Sokołów Podlaski.

Więcej informacji o chorobie Wiktora: https://www.facebook.com/WiktorekRudnicki lub http://www.wiktorus.pl.

foto: Koncert charytatywny "Kapela serc dla Wiktorka" - Kapela serc dla Wiktorka 725x1024