RIT – postępy prac

Remontowana droga

Inwestycje prowadzone na terenie miasta w ramach RiT powoli „nabierają rumieńców” i zbliżają do finału. Na zakończenie wszystkich prac musimy jeszcze zaczekać. Większość przetargów planowanych na bieżący rok została rozstrzygnięta w formie negocjacji z wykonawcą, ponieważ nie było chętnych. Prowadzące inwestycje w partnerstwie z miastem, Starostwo Powiatowe, musi w tym toku rozstrzygnąć jeszcze jeden przetarg, na ul Nieciecką i Wilczyńskiego. Prace przy RiT prawdopodobnie przeciągną się na przyszły rok. Z tych zaplanowanych na bieżący rok, większość ruszyła.
Nowa nawierzchnia pojawiła się już na części ul. Lipowej. Powstają nowe parkingi przy ul. Targowej. Jest już parking przy Oleksiaka Wichury. Parking będzie też na ul. Baczyńskiego i Gagarina.
Większość prac trwa, niektóre przeszły częściowe odbiory.
Na ul. Kolejowej roboty są w mocno zaawansowanym stadium.
Powstają ścieżki rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe lub chodniki. Wybór opcji był zależny od warunków w danym miejscu.
Dodatkowo, w ramach robót na części nawierzchni drogowych powstaje odwodnienie. Chodzi o takie ulice, na których zawsze w mieście były z tym problemy. Chodzi o ul. Kolejową, skrzyżowanie ulic Skłodowskiej i Baczyńskiego i ul. Stadionową.
Powstaną tam nowe nawierzchnie dróg. Teraz trwa budowa ścieżek i chodników.
Odcinek ul. Lipowej od torów do ul. Oleksiaka Wichury jest już prawie oddany. Powstała ścieżka rowerowa, krawężniki, częściowa wylewka asfaltowa. Już niedługo ten odcinek będzie reprezentatywny.
Na niektórych odcinkach nastąpiły częściowe odbiory. Prace trwają na terenie Centrum Przesiadkowego. Możliwe, że budowa zostanie dokończona w tym roku, ale nie jest pewne, czy przed tym terminem będzie otwarte.