Zagramy dla Uli

Plakat promocyjny

Sokołowianie tak łatwo się nie poddają. Nadal walczą o życie 21-letniej Uli Tokarskiej. Trwają przygotowania do organizacji koncertu charytatywnego. Organizują go Urząd Miasta i Sokołowski Ośrodek Kultury.
Nasza młoda krajanka, żeby dalej żyć, potrzebuje kosztownej immunoterapii. Ceną za jej życie są 2 mln zł. Na zebranie tej kwoty mamy niespełna trzy miesiące. Na przełomie sierpnia i września, na koncie Uli prowadzonej przez Fundację Siepomaga, było już 30 proc. potrzebnej kwoty. Pieniądze na jej leczenie nadal wpływają. Zbiera je cały Sokołów Podlaski. Do akcji włączają się także inne miasta a także sokołowscy przedsiębiorcy i nie tylko ale to nadal nie jest wystarczające.
Dlatego w zbiórkę bardzo aktywnie włączyły się lokalne media, które piszą o Uli i zachęcają do pomocy. Mieszkańcy nie są obojętni na tragedię Uli. Wiedzą, ze immunoterapia CAR-T Cell to jedyna nadzieja na pokonanie choroby.
O swojej chorobie, na stronie Fundacji, Ula pisze tak: „Nowotwór przyszedł wtedy, gdy stawiałam pierwsze kroki w swoim dorosłym życiu – dostałam się na wymarzone studia artystyczne, wyjechałam do Torunia, poznałam nowych ludzi, rozwijałam swoje pasje i czerpałam radość z tego, co robię. Wtedy pojawił się kaszel – zupełnie niewinny, ale rozwijał się w szybkim tempie. Uniemożliwiał nawet niewielki wysiłek fizyczny, nie mogłam nawet leżeć… Tłumaczyłam to sobie brakiem sportu, spadkiem kondycji. Gdy zaczęło boleć, stwierdziłam, że to pewnie zła pozycja podczas wielogodzinnego malowania przy sztaludze. Ale było gorzej…”
Choroba nie dawała za wygraną. Rak się rozwijał, jesienią 2018 r. Ula trafiła do szpitala.
W grudniu przeszła operację. Lekarze w jej śródpiersiu znaleźli aż 15 cm średnicy guza i naciek chłoniakowy na trzustce. Ula przeszła biopsję szpiku i kości, punkcję lędźwiową i badanie PET. Na dzień przed 20-tymi urodzinami dostała pierwszy z 6 cykli chemioterapii. Musiała przerwać studia, by kontynuować leczenie.

Nowotwór okazał się odporny na chemię i radioterapię. Jedyną szansą okazała się nierefundowana w Polsce, zagraniczna immunoterapii CAR-T Cell.
To ogromny wydatek, ale sokołowska społeczność nie jest obojętna. O zbiórce dla Uli mówi się w całym regionie regionie. Ula Tokarska często występowała na lokalnych imprezach. Regularnie pojawiała się na „Cecyliadach” w Zespole Szkół Salezjańskich. W edycji z 2015 r. zaśpiewała Kołysankę „Dżemu” „Niech dobry Bóg
Zawsze cię za rękę trzyma
Kiedy ciemny wiatr
Porywa spokój
Siejąc smutek i zwątpienie
Pamiętaj

Jak na deszczu łza
Cały ten świat nie znaczy nic a nic…
Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil…
Najlepszą z Twoich chwil”.
Jeszcze wtedy nikt nie sądził, że życie tej młodej dojrzewającej dziewczyny może być chwilą. Teraz nagranie z tego występu jest często odtwarzane w Internecie. Chwyta za serca. Sokołowianie zmobilizowali się i robią, co mogą, żeby życie Uli nie było chwilą.

Trwa zbiórka internetowa na Siepomaga.pl (www.siepomaga.pl/ula-tokarska) i zbiórka do puszek. Jest zarejestrowana na Portalu Zbiórek Publicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przez Stowarzyszenie Społeczny Instytut Rozwoju. Pieniądze zbierają wolontariusze. Można ich spotkać na koncertach, festynach, dożynkach.

Ojciec Uli jest pracownikiem Urzędu Miasta. Koledzy i koleżanki z pracy postanowili zorganizować koncert charytatywny.
Odbędzie się 18 września w SOK, początek o godzinie 17.30.
Na apel organizatorów – UM i SOK, odpowiedziało już wielu darczyńców.
– Trwa przekazywanie przedmiotów, gadżetów. Teraz poszukuję zespołów które mogłyby wystąpić – mówi zastępca burmistrza miasta Sokołów Podlaski Krzysztof Dąbrowski – Jest sporo lokalnych artystów, ale nadal szukamy gwiazdy. Będziemy prosić o pomoc wszystkich przedsiębiorców. Wiemy, że terapia nie daje gwarancji, ale jest jedyną szansą.
Większość osób zaangażowanych w organizację koncertu nawet nie zna Uli, wie, że Ula jest córka naszego kolegi. Robimy wszystko, co w naszej mocy. Kiedy przekroczymy magiczną barierę miliona złotych pójdzie „z górki” – mówi.

Apelujemy do wszystkich, którzy mogliby wesprzeć organizacyjnie koncert i zbiórkę na leczenie Uli o kontakt ze sztabem akcji w Sokołowskim Ośrodku Kultury, tel. 510 066 010.