VI Sztafeta śladami ks. gen. Stanisława Brzóski za nami

Uczestnicy sztafety

W środę 23 maja po raz szósty gościliśmy w Sokołowie Sztafetę Niepodległości Śladami Księdza Brzóski. 64-kilometrowy bieg na trasie Łuków – Siedlce – Sokołów Podlaski odbywa się co roku w rocznicę stracenia księdza i jego adiutanta, Franciszka Wilczyńskiego.

Na terenie miast uczestnicy biegu rozwinęli biało-czerwoną flagę, z którą wbiegli na Plac Księdza Brzóski. Po powitaniu sztafety złożono kwiaty pod pomnikiem ks. Brzóski, a następnie uczestnicy udali się na mszę św. w kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP. Uroczystości zakończyły się w  Szkole Podstawowej nr 4 – wręczeniem pamiątkowych medali i poczęstunkiem oraz przedstawieniem w wykonaniu uczniów SP4.

VI Sztafeta Niepodległości Śladami ks. Generała Stanisława Brzóski organizowana jest przez Zespół Szkół w Krynce, Wileński Hufiec Maryi im. Pani Ostrobramskiej oraz Związek Harcerstwa Polskiego. Wydarzeniu patronują: Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski, Wójt Gminy Łuków, Burmistrz Miasta Łuków oraz Nadleśnictwo Łuków i Nadleśnictwo Sokołów Podlaski. Bieg startuje z na Placu Narutowicza w Łukowie, a finiszuje pod sokołowskim pomnikiem ks. gen. Stanisława Brzóski.