VII Sztafeta Niepodległości

Logo wydarzenia

W hołdzie dla ks. generała Stanisława Brzóski i Powstańców Styczniowych 23 maja 2019 wyruszy „VII Sztafeta Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski”, organizowana przez Zespół Szkół w Krynce, Wileński Hufiec Maryi im. Pani Ostrobramskiej i Związek Harcerstwa Polskiego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Łuków, Burmistrza Miasta Łuków, Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski oraz Nadleśnictwa Łuków i Nadleśnictwa Sokołów Podlaski.

Bieg młodzieży to upamiętnienie 156 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, największego zrywu niepodległościowego Polaków oraz 154 rocznicy śmierci ks. Stanisława Brzóski. Pamięć o tych wielkich czynach jest ważna dla kolejnych pokoleń. To dzięki Powstańcom nie zaginęła nasza tożsamość narodowa. Sztafetą Niepodległości pragniemy uczcić bohaterów, którzy oddali życie za Ojczyznę, przelewając krew „W imię Boga za wolność Naszą i Waszą”.

W biegu sztafetowym na dystansie 67 km na trasie Łuków – Siedlce – Sokołów Podlaski wystartują uczniowie ze szkół w Krynce, Aleksandrowie, Gołaszynie, Sokołowie Podlaskim i Zalesiu; po raz kolejny wezmą także udział narciarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego” Rawa” Siedlce, działającego przy Zespole Szkół nr 2 w Siedlcach.

VII Sztafeta Niepodległości rozpocznie się o godz. 7.40 na Placu Narutowicza w Łukowie. Finisz przy pomniku ks. gen. Stanisława Brzóski w Sokołowie Podlaskim, przy ulicy Długiej o godz. 15.00. Na zakończenie o 15.30. w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP zostanie odprawiona uroczysta msza św. dla uczczenia ks. gen. Stanisława Brzóski oraz wszystkich poległych powstańców.

https://krynka.edupage.org/a/vii-sztafeta-niepodleglosci

foto:  - ifx88f0e156ddaf72c8 partnerzy 2019