Dzieci z Dubna w naszym mieście

Dzieci z Dubna w Sokołowie

W dniach 5-15 sierpnia 2017 roku gościmy w naszym mieście grupę dzieci z Dubna – miasta partnerskiego Sokołowa Podlaskiego na Ukrainie.

Dzieci w wieku 10-15 lat przyjechały do nas na wypoczynek letni w ramach akcji „Lato z Polską”, która organizowana jest przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” we współpracy z Miastem Sokołów Podlaski.

Miasto Sokołów Podlaski zapewnia dzieciom w tych dniach szereg atrakcji – interesujące wycieczki, aktywny wypoczynek czy naukę języka polskiego. Do tej pory Dubieńszczanie nie tylko mieli okazję poznać nasze miasto poprzez wycieczkę Sokołowskim Szlakiem Historycznym, ale również odwiedzić okolicę: Świętą Górę Grabarkę, Drohiczyn, Szlak Unitów Sokołowskich oraz Treblinkę. We wtorek przy sokołowskiej Harcówce odbyła się plenerowa lekcja języka polskiego, a także kolacja przy ognisku. W środę dzieci wraz z opiekunkami spotkały się z Burmistrzem Miasta.

Dzieci z Dubna, w kolejnych dniach pobytu, zwiedzą Warszawę, odwiedzą również Liw, Węgrów oraz miejskie jednostki – Sokołowski Ośrodek Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną i Park Przemysłowy.