V Sztafeta Niepodległości

Plakat informacyjny

Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski serdecznie zaprasza na uroczystości związane z V Sztafetą Niepodległości śladami księdza generała Stanisława Brzóski we wtorek, 23 maja 2017r.

Sztafeta przybędzie do Sokołowa Podlaskiego o godz. 15.00. Po powitaniu sztafety nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikami ks. Stanisława Brzóski i Żołnierzy Niezłomnych oraz pod tablicą upamiętniającą Ofiary Urzędu Bezpieczeństwa. O godzinie 15.30 odbędzie się msza św. w Kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP w intencji bohaterów Powstania Styczniowego.

V Sztafeta Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski, na trasie Łuków-Siedlce-Sokołów Podlaski, organizowana jest przez Zespół Szkół w Krynce, Wileński Hufiec Maryi im. Pani Ostrobramskiej oraz Związek Harcerstwa Polskiego. Wydarzenie objęli patronatem: Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski, Wójt Gminy Łuków, Burmistrz Miasta Łuków oraz Nadleśnictwo Łuków i Nadleśnictwo Sokołów Podlaski.

Bieg młodzieży z Macierzy Polski i Wileńszczyzny to upamiętnienie 154 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, największego zrywu niepodległościowego Polaków oraz 152 rocznicy śmierci ks. Stanisława Brzóski. W biegu sztafetowym na dystansie 64 km, na trasie Łuków – Siedlce – Sokołów Podlaski, po raz drugi wezmą udział narciarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Rawa” Siedlce, działającego przy Zespole Szkół nr 2 Siedlcach.

V Sztafeta Niepodległości rozpocznie się o godz. 7.40 na Placu Narutowicza w Łukowie. Finisz będzie miał miejsce przy pomniku ks. gen. Stanisława Brzóski w Sokołowie Podlaskim o godz. 15.00.

Informujemy, że około godziny 15.00 w dniu 23 maja 2017r. (w związku z organizacją sztafety), przy placu ks. Brzóski, na ul. Długiej oraz ul. Siedleckiej mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym.