Byle nie o miłości!

foto: Byle nie o miłości! - DSC3351 300x21912 maja (piątek) o godz. 18:00 Galeria “Dom” w Sokołowskim Ośrodku Kultury wypełniła się po brzegi. Wszystko to dzięki trzem wyjątkowym Artystom, którzy wystąpili na sokołowskiej scenie: Nula Stankiewicz, Janusz Strobel i Andrzej Jagodziński.

To druga edycja cyklu Swing Club na Mazowszu. „Byle nie o miłości” to program na który złożyły się piosenki Agnieszki Osieckiej.

Twórcami recitalu były dwie wielkie osobowości artystyczne: Nula Stankiewicz i Janusz Strobel. Współpracując stałe od kilkunastu lat tworzą niesamowity duet. Ona – subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów. On – wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku.

Razem, aby upamiętnić 20-lecie śmierci wspaniałej poetki Agnieszki Osieckiej, stworzyli ten recital o dość przewrotnym tytule.

Był to koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje poetki oraz dla tych, którzy są ciekawi nowych interpretacji. To recital, w którym nie zabrakło znanych przebojów, ale piosenki mało popularne też miały w nim swoje miejsce.

Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. A pomiędzy piosenkami Agnieszka Osiecka – na fotografiach i materiałach archiwalnych. W koncercie artystom towarzyszyła równie wielka osobowość artystyczna – znakomity pianista i zarazem akordeonista – Andrzej Jagodziński.

Recital został objęty patronatem Fundacji im. Agnieszki Osieckiej „Okularnicy”.