Klasa fletu poprzecznego od września w Ognisku Muzycznym

FLET-2W Ognisku Muzycznym SOK powstaje klasa fletu poprzecznego. Zapisy od 1 sierpnia w sekretariacie Sokołowskiego Ośrodka Kultury, tel. 25 787 24 38.

Zajęcia nauki gry a flecie będą odbywały się raz w tygodniu w dwuosobowych grupach, poprowadzi je Karolina Balińska, flecistka i pedagog. Koszt: 160 zł. miesięcznie.

„Nauka gry na flecie poprzecznym, to proces, który odbywa się przede wszystkim na zasadzie przykładu. Uczniowie obserwują nauczyciela i starają się powtórzyć kolejne zadania. Nauka przebiega szybciej, gdy uczniowie mogą obserwować także siebie nawzajem. Przykład koleżanki lub kolegi, który także zmaga się z nowymi wiadomościami i stara się poznać tajniki instrumentu, dodaje otuchy i chęci do działania. Dodatkowo uczniowie od początku nauki zdobywają umiejętność współpracy i gry zespołowej. Dlatego jestem zwolenniczką zajęć w grupach dwuosobowych i taką formę nauki od wielu lat proponuję moim uczniom.” – Karolina Balińska.

KAROLINA BALIŃSKA – flecistka i pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fletu prof. Jadwigi Kotnowskiej. Równolegle ukończyła studia pedagogiczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej ZNP w Warszawie. Jest doktorantką na wydziale nauk pedagogicznych Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Laureatka międzynarodowych konkursów fletowych. Czterokrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2010 roku była nominowana do Fryderyka za fonograficzny debiut roku.

Prowadzi klasę fletu w Państwowej Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga w Warszawie. Jest także nauczycielem akademickim. Wykłada historię wychowania i myśli pedagogicznej, historię kultury europejskiej i problemy kultury muzycznej. Pasjonuje się architekturą, prowadzi własną pracownię architektury wnętrz.