Wyjątkowy koncert na sokołowskiej scenie

Członkowie zespołu Singin' Birds

Gorąco zapraszamy na wyjątkowy koncert swingowego zespołu Singin’ Birds, który odbędzie się ramach projektu „Swing Club na Mazowszu” w sali widowiskowej SOK 21 września o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Projekt jest realizowany we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury. W ramach „Swing Clubu na Mazowszu” w Polsce odbyło się już blisko 50 koncertów i wystąpiło ok. 250 wykonawców, zarówno krajowych i zagranicznych.

SINGIN’ BIRDS to pierwszy polski zespół nawiązujący do amerykańskiej tra­dycji muzycznej z I połowy XX wieku, czyli swingujących grup wokalnych śpiewających w bliskiej harmonii. Ćwierkający w retro stylu zespół to aż trzy frontmenki, ich różnorodne temperamenty i głosy doskonale dopełniają się, a wraz z towarzyszącymi im muzykami tworzą niepowtarzalne zestawienie brzmień i osobowości.

SINGIN’ BIRDS dało poznać się szerszej publiczności m. in. dzięki występom w konkursie Debiuty podczas 50. KFPP w Opolu i w półfinale telewizyjnego programu Must Be The Music.

Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach aranżacje i współbrzmienia głosów w ścisłej harmonii stanowią ucztę nawet dla najbardziej wymagają­cych melomanów. Zespół łączy muzyczny profesjonalizm ze świetną zabawą i humorem, a także oferuje niezwykle różnorodny repertuar od porywającego swingu, przez przekorne country i zabawnego rockandrolla, aż po nastrojo­we ballady. Tchnie nowe życie w perełki muzyczne, które dawno odeszły już do lamusa, jak i dodaje nutkę czarno-białego smaku do najnowszych hitów, a także tworzy swoje własne, niepowtarzalne piosenki.

Singin’ Birds występuje w składzie:

Joanna Czarkowska – wokal
Dominika Kasprzycka – Gałczyńska – wokal
Dominika Dulny – wokal
Maurycy Idzikowski – trąbka
Wojciech Psiuk – saksofon
Marcin Piękos – fortepian
Jacek Kaliszewski – kontrabas
Marcin 'Marcel’ Piszczorowicz – perkusja

Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie – od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych. Wystąpią zespoły i wykonawcy, których występy w MIK cieszyły się największą frekwencją: Old Timers, L.A. Trio Bogdana Hołowni, Singin’ Birds. Koncerty poprowadzi inicjator i gospodarz Swing Club – Adam Ferch – zasłużony propagator jazzu, niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie, w 1954 r. współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

źródło zdjęć: www.facebook.com/singinbirds