Sokołowscy szachiści najlepsi w diecezji

Sokołowscy szachiści

W niedzielę 29 maja w Zespole Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim po raz dziesiąty rozegrano Mistrzostwa Diecezji Drohiczyńskiej w Szachach. Patronat nad jubileuszowymi mistrzostwami objęli: biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, senator Waldemar Kraska, poseł Marek Sawicki, starosta Leszek Iwaniuk i burmistrz Bogusław Karakula.

Finansowo imprezę dodatkowo wsparli: Polsero, Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno Komunalnych i Powiatowy Bank Spółdzielczy. Mistrzostwa w Sokołowie zostały poprzedzone Mszą św. odprawioną w intencji uczestników w świątyni salezjanów. Następnie zawodnicy przeszli do gmachu salezjańskiej szkoły, gdzie rozegrano turniej na dystansie dziewięciu rund z czasem 15 minut dla zawodnika. Podczas otwarcia zawodów ks. dyrektor Dariusz Matuszyński odczytał listy skierowane do uczestników i organizatorów od biskupów naszej diecezji: ks. biskupa Tadeusza Pikusa i ks. biskupa Antoniego Dydycza.

W jubileuszowych zawodach świetnie spisali się sokołowscy zawodnicy, którzy zdobyli wszystkie tytuły diecezjalnych mistrzów w poszczególnych kategoriach. Mistrzem diecezji został Józef Flaziński, który w niedzielę wygrał wszystkie partie. Flazińskiemu w zwycięstwie nie przeszkodziły obowiązki organizatora i sędziego. Warto dodać, iż w sobotnie popołudnie, poprzedzające mistrzostwa, sokołowianin rozegrał symultanę podczas Dni Łukowa z wynikiem 6 :1 bez przegranej. Wicemistrzem diecezji został Tadeusz Borzym z Drohiczyna, który zdobył 8 pkt. Borzym jedyną porażkę poniósł z rąk triumfatora. Na trzecim miejscu uplasował się szachista z Siemiatycz Tomasz Czapko z 6,5 pkt. W klasyfikacji juniorów do lat 18 najlepiej zagrał Łukasz Sadłowski z Sokołowa przed Grzegorzem Tyborowiczem z Siemiatycz i Dawidem Rucińskim z Sokołowa. W kategorii juniorów do lat 13 najlepiej zagrali: Paweł Nasiłowski z Sokołowa przed Natalią Ołtusek z Węgrowa i Maćkiem Bartosiakiem z Sokołowa.

Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sokołowskich sponsorów, a trzej najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni pucharami i medalami.