Święto Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

Artyści i uczestnicy uroczystości

2 kwietnia w Sokołowie Podlaskim obchodziliśmy „Święto Caritas”. W uroczystościach uczestniczył Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus, księża z diecezji drohiczyńskiej, dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, przedstawiciele Sejmu i Senatu RP, władz wojewódzkich oraz samorządowych. Organizatorem „Święta Caritas” był dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej ks. dr Łukasz Gołębiewski. Patronat nad wydarzeniem objął Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus, Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc oraz Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula.

„Obchody „Święta Caritas” rozpoczęły się w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Po zaprezentowaniu działalności Caritas, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Świetlic Socjoterapeutycznych wręczono – już po raz trzeci – odznaczenia „Pro Christo” za szczególne osiągnięcia na polu działalności dobroczynnej. Tegorocznymi laureatami zostali: Parafialny Zespół Caritas z Brańska, który prowadzi akcje w zakresie pomocy charytatywnej, Magdalena i Tomasz Sadowscy – prawnicy wspierający działalność Caritas oraz Małgorzata Kałużyńska – Jasak, rzecznik prasowy Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych z Warszawy, za wspieranie programów realizowanych przez Caritas.

Obchody „Święta Caritas” uświetniły występy artystyczne skrzypka Marcela Marcyniuka, wolontariuszek z Rudki, wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej z Bielska Podlaskiego i Sokołowa Podlaskiego, podopiecznych Świetlicy w Sokołowie Podlaskim oraz scholi „Sursum Corda”, z którą wystąpił również ks. dr Łukasz Gołębiewski. Galę poprowadził Paweł Kryszczuk.

Po uroczystościach w Sokołowskim Ośrodku Kultury zgromadzeni udali się na Eucharystię do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim, której przewodniczył ksiądz biskup Tadeusz Pikus.