25 lat samorządności

Uczestnicy uroczystości jubileuszowych

27 maja obchodziliśmy w Sokołowie Podlaskim 25 rocznicę samorządu terytorialnego w Polsce. Uroczystość zgromadziła liczne grono ludzi, którzy w ciągu ostatniego ćwierćwiecza uczestniczyli w samorządzie naszego miasta, a także wielu zaproszonych na ten dzień gości, w tym delegacje miast partnerskich – Jekabpils i Czerwionki-Leszczyny.

Oficjalne obchody rozpoczęła msza w kościele św. Jana Bosko, po której zgromadzeni udali się do Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Tu można było obejrzeć filmy i fotografie dokumentujące historię Sokołowa i wysłuchać prezentacji poświęconej ostatniemu 25-leciu. Kulminacyjnym punktem programu było wręczenie nagród Rady Miejskiej – statuetek sokoła. W tym roku otrzymały je trzy obchodzące właśnie swoje jubileusze organizacje: Towarzystwo Salezjańskie, Sokołowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i harcerze z Hufca im. Janusza Korczaka. Następnie byli i obecni samorządowcy otrzymali pamiątkowe medale.

Całość uroczystości przeplatana była programem artystycznym w wykonaniu ZPiT „Sokołowianie”, dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2, Romana Brochockiego, Danuty Kalinowskiej, Zygmunta Kusiaka i Alicji Danielskiej.