Dzień Dziecka w PSP1

Kadr z występu

29 maja 2015 roku w PSP 1 hucznie obchodziliśmy święto naszych dzieci. Mimo trwających od samego rana lekcji, w szkole dało się wyczuć radosną i świąteczną atmosferę. Szereg ciekawych niespodzianek zapowiadały plakaty informujące o popołudniowych atrakcjach przygotowanych specjalnie z myślą o naszych podopiecznych. Z afiszy uśmiechali się do nas ucharakteryzowani nauczyciele i rodzice, zapraszając do wspólnej zabawy. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przygotowane dla nich niespodzianki i atrakcje. A było ich niemało…

Uroczyste obchody rozpoczęliśmy o godzinie 12.30. Najmłodsze dzieci obejrzały prezentacje postaci z bajek. Niezapomniane kreacje stworzyli jak zwykle zaangażowani rodzice. Specjalnie dla naszych uczniów wystąpili: Kopciuszek, Śpiąca Królewna, Czarownica, Smok Wawelski, Czerwony Kapturek, Wilk, Pipi, Pan Kleks, Myszka Miki, Pirat i Spiderman. Maluchy cieszyły się z przybycia bajkowych postaci. Część artystyczną profesjonalnie poprowadziła para konferansjerek: panie Kasia Ksionek i Kasia Zalewska. Później dzieci wzięły udział w wyścigu rzędów zorganizowanym przez nauczycielki wychowania fizycznego: Iwonę Romanowską i Annę Dróżdż. Zawody sportowe obudziły ducha rywalizacji.
Starszaki  z kolei obejrzały przedstawienie pt. „Kopciuszek w nowej odsłonie” i wysłuchały przebojów zespołu „The Belfers”. Z ogromnym zdumieniem oglądały występujących dla nich nauczycieli, którzy podczas przedstawienia odegrali role: macochy, Kopciuszka i jej brzydkich sióstr. Ogromne zaskoczenie wzbudził książę Marek, gdy przybył na swoim rowerze, jak również zespół aerobowy poprowadzony przez wykwalifikowaną trener fitness – panią Zofię Steć. Widzowie doskonale wtórowali nam przy utworze pt. „Czekolada”.  Teatrzyk wyreżyserowała pani Agnieszka Rejowska.
Z kolei występ zespołu „The Belfers” wyłonił talenty wokalne. W Marylę Rodowicz wspaniale wcieliła się pani Iwona Mergo – Golatowska, pani Kasia Zalewska była Margaret, a panie Joanna Hawryluk, Anna Nowotniak i Joanna Iwańska – wokalistkami rockowymi. Występ cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Na kilka chwil dziedziniec szkoły zamienił się w salę taneczną, na której w rytm muzyki pląsali rozbawieni duzi i mali tancerze. Już przed kilku laty grupę szkolnych śpiewaków założył nauczyciel muzyki, pan Zbyszek Filiks. Przy okazji szkolnych uroczystości zespół bawi uczniów niezapomnianymi szlagierami. Tak też było i tym razem.
Na zakończenie wszyscy pobiegliśmy za panią Joanną Wasiluk po ścieżce zdrowia, by w końcu wypocząć, kibicując zawodnikom podczas meczu w piłce nożnej rodzice contra dzieci.
Smakowitym deserem w postaci lodów poczęstowała nas Rada Rodziców.
Bez wątpienia dla całej społeczności Dzień Dziecka to najmilsze i najbardziej radosne święto w roku.
Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i nauczycielom szczególnie zaangażowanym w przygotowania i obsługę uroczystości. Radość oraz uśmiech, który zagościł na twarzach dzieci w tym szczególnym dniu, jest dla nas największą nagrodą za trud włożony w przygotowanie uroczystości.