Leśna Kraina i Święto Lasu

Przedszkolaki w lesie

W piękną wiosenną środę 25. marca Mali Przyjaciele Lasu z Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina wyruszyli do Rezerwatu Śnieżyczka, by uczcić Światowy Dzień Lasu i powitać Wiosnę.

Tam przyroda leśna rządzi się własnymi prawami, tam słońce z pomiędzy gałęzi rzuca swe promienie na leśne runo, gdzie wyrastają przepiękne pierwsze  wiosenne  kwiaty – przebiśnieg-śnieżyczka.

Pan Jurek Tomczuk – leśnik edukator z Nadleśnictwa Sokołów zapoznał dzieci z historią  tego chronionego gatunku kwiatka, który setki lat temu przywieziony został na nasz teren z gór przez ówczesnego właściciela ziem. Pan Jurek opowiedział o zaletach, ale i o niebezpieczeństwie jakie ten kwiatek posiada, i  dlaczego jest pod ochroną.

Po ciekawej lekcji przyrody na leśnej dróżce odbył się quiz z wiedzy o lesie, który bez problemów przyjaciele lasu zdali na medal. Mali badacze oglądali przez lupy korę drzew, małe pracowite mróweczki i kiełkujące nowe runo leśne. Kreatywne przedszkolaki nie tylko dobrze czują się w lesie, ale i potrafią również wspaniale się bawić. W oczekiwaniu na gospodarza podleśniczego Pana Jurka Szajko, odbyły się konkurencje sportowe i pląsy leśne na świeżym powietrzu. Gdy Pan Podleśniczy przybył nastąpił kulminacyjny punkt leśnego spotkania. Dzieci przy pomocy „fachowców” z Nadleśnictwa Sokołów zasadziły swój kolejny „mały kawałeczek lasu”. Był to prezent jaki las otrzymał z okazji Światowego Dnia Lasu, a te młode leśne drzewka będą rosły razem z naszymi Małymi Przyjaciółmi Lasu z Leśnej Krainy.

Nadleśnictwu Sokołów i Panom Jurkom z całych naszych małych serduszek DZIĘKUJEMY  !!!