29 kwietnia Panny Wyklęte / Wygnane

Kadr z występu

Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert: Panny Wyklęte / Wygnane. 29 kwietnia 2015 (godz. 18:00) usłyszymy i zobaczymy niezwykłe widowisko muzyczne z udziałem znakomitych osobistości polskiej sceny muzycznej: Maleo Reggae Rockers, Kasi Kowalskiej, Mariki, Marceliny oraz Kasi Malejonek.

Bilety w cenie 35 zł / przedsprzedaż, 45 zł / w dniu koncertu, 20 zł  / uczniowskie. Sprzedaż prowadzimy od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 16:00 / sekretariat Sokołowskiego Ośrodka Kultury 16:15 – 20:00 / punkt informacji SOK (na dolnym holu).

Projekt PANNY WYKLĘTE powstał w 2013 roku ku pamięci Roku Żołnierzy Wyklętych. Jest kontynuacją projektu Morowe Panny. Ojcem artystycznym projektu jest Darek Malejonek oraz Maleo Reggae Rockers, a wydawcą Fundacja Niepodległości. W projekcie udzieliły się znakomite osobistości muzyczne sceny polskiej: Halina Mlynkova, Kasia Kowalska, Natalia i Paulina Przybysz,  Marika, Marcelina, Ania Brachaczek, Gonix, Ifi Ude, Kasia Malejonek, Lilu, Mona, Paresłów oraz Anna Przybysz. Stworzyły one przepiękne teksty i melodie. Płyta „Panny Wyklęte” odniosła spektakularny sukces (ma już prawie status złotej płyty), a sam projekt gromadzi ogromne rzesze fanów.

Kontynuacją projektu jest płyta Panny Wyklęte / Wygnane vol.1, gdzie do grona znakomitych artystek dołączyły Ania Rusowicz, Katarzyna Groniec, Anna Witczak – Czerniawska (zespół Dikanda), zespół Dziewczyny i Angelika Korszyńska – Górny (2Tm 2,3). Temat „Wygnanych” dotyczy ludzi, którzy w czasie wojny lub po wojnie musieli opuścić kraj: zsyłki, wygnanie, rozdzielone rodziny. Rok 2014 był Rokiem Żołnierzy Tułaczy i ku ich czci powstało to znakomite wydawnictwo. Sama płyta w kontekście artystycznym różni się od poprzednich wydawnictw przede wszystkim tym, że do stylistyki muzycznej, która dominowała do tej pory dochodzą jeszcze elementy folkowe i orientalne związane z tym, że epopeja 2 Korpusu wiodła przez wiele krajów od Syberii po Irak, Palestynę, Włochy a zakończyła się w Szkocji.

Płyta Panny Wyklęte „Wygnane” vol. 1, której premiera odbyła się 9.11.2014 to pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, która przybliży nam tematy zesłania, gdzie rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami, a także walkę za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknotę za Polską i zetknięcie z obcą kulturą, muzyką, klimatem… Jest to kolejny tak trudny fragment w naszej historii opowiedzianej tekstem i muzyką ku czci Roku Żołnierzy Tułaczy.

Na koncercie usłyszymy także utwory z płyty „Panny Wyklęte”, która zyskała spektakularną popularność.