Dzień Ziemi w MP4 Leśna Kraina

Dzieci malują na dworze, na arkuszach przypiętych do płotu przedszkola.

Tradycją Małych Przyjaciół Lasu i Przyrody z Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina są obchody Dnia Ziemi.

22 kwietnia Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie. Święto zostało ustanowione już w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, a przyczyną była katastrofa ekologiczna na oceanie. Obecnie obchodzony jest aż w 180 państwach na całym świecie. W akcję angażuje się ponad 200 mln osób różnych narodowości.

W przeddzień Dnia Ziemi w Leśnej Krainie zrobiło się zielono, a to za sprawą przedszkolaków które przyszły do przedszkola ubrane w kolor Zielonej Planety – zielony. W każdej grupie wiekowej obyły się ciekawe inicjatywy edukacyjne. Realizując zadania dzieci utrwalały wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska i tak między innymi segregowały śmieci, sadziły kwiaty i byliny w przedszkolnym ogródku. Wykazywały się dużą kreatywność tworząc wspaniałe prace plastyczne na powietrzu, kształtowały wiedzę na temat położenia kontynentów na Ziemi tworząc planetę na kartkach papieru. Śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Podsumowując projekt edukacyjny „Zielona Planeta” przedszkolaki już wiedzą, że o Ziemię trzeba dbać, bo taka planeta jest tylko jedna. Dzień Ziemi Mali Przyjaciele Lasu i Przyrody spędzili na świeżym powietrzu bawiąc się w ciepłych promieniach Słońca – gwizdy centralnej Układu Słonecznego.

„Bo Ziemia to wyspa, to wyspa zielona, wśród innych dalekich planet. To dom dla ludzi, dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany.