VII Szkolne Igrzyska Dzieci Szkół Podstawowych klas I-III

Uczestnicy igrzysk

W hali Publicznego Gimnazjum Nr 2 Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim zorganizował 12 lutego pierwszy etap VII Szkolnych Igrzysk Dzieci szkół podstawowych klas I-III z terenu powiatu sokołowskiego. Drużyny z Sokołowa Podlaskiego rywalizowały między sobą, a drużyny z powiatu sokołowskiego miały oddzielną klasyfikację.

Startowało 11 zespołów, w tym dwa z Sokołowa Podlaskiego – Szkoła Podstawowa Nr 1 oraz Nr 4. Z powiatu 9 – Szkoła Podstawowa z Niecieczy, Jabłonny Lackiej, Grochowa, Nowej Wsi, Sabni, Skibniewa, Repek, Wyroząb oraz Bielan. Każda drużyna składała się z 18 zawodników, w tym 9 dziewczynek i 9 chłopców.

Zawody podzielone zostały na 3 bloki – konkurencje bieżne, tory przeszkód i konkurencje manualne. Sędzią głównym zawodów był nauczyciel Wychowania Fizycznego w Gimnazjum Nr 2 pan Mariusz Świerk, a pomogały mu jego uczennice z miejscowego gimnazjum.

Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze. Dla niektórych uczniów był to pierwszy start w tego typu zawodach, a pozostali rywalizowali już po raz kolejny.

Najwięcej radości sprawiały młodym adeptom sportu konkurencje manualne, oraz tory przeszkód. Ćwiczeniem, z którym dzieci miały najwięcej kłopotów okazało się kozłowanie piłki, oraz przewroty i pokonywanie płotków lekkoatletycznych. Udział w tej imprezie sprawił wielką radość wszystkim uczestnikom pierwszego etapu igrzysk.

Najlepsza w klasyfikacji drużyn z Sokołowa Podlaskiego okazała się Szkoła Podstawowa Nr 4, gromadząc 24 punkty przed SP Nr 1 – 22 punkty.

W rywalizacji drużyn z powiatu pierwsze miejsce zajęły drużyny ze szkół podstawowych z Bielan i Wyroząb, po 64 punkty. Trzecie miejsce SP Skibniew – 62 punkty, czwarte miejsce SP Sabnie – 53 punkty, następnie SP Nowa Wieś – 51 punktów. Kolejne ex equo po 38 punktów SP Grochów i SP Jabłonna Lacka. SP Nieciecz – 37 punktów, a tabelę zamknęła SP Repki – 31 punktów.

Wszyscy uczestnicy Szkolnych Igrzysk Dzieci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pączki i napoje.

Drugi z trzech etapów odbędzie się 12 marca na miejskiej pływalni, w którym uczestniczyć będą wszystkie szkoły z pierwszego etapu.

Juliusz Nowicki