Mikołajkowy Turniej Sportowy

Uczestnicy turnieju

6 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy dla kas I – III. To już tradycja naszej szkoły.

Od kilku lat te zawody przygotowuje pani Ewa Góral przy współpracy z panem Robertem Jaszczukiem. Czekaliśmy z niecierpliwością na ten dzień. Przygotowywaliśmy się do niego od tygodnia. Szykowaliśmy czerwono – białe stroje i czapki Mikołaja. Wreszcie nadszedł wyczekiwany dzień. W piątek o godz.10.00 zeszliśmy do sali gimnastycznej. Tam czekali na nas nieco więksi Mikołaje i Śnieżynki. To one zaprowadzili nas na wyznaczone miejsca. W tym roku zaprosiliśmy też przedszkolaków.
Gdy wszyscy się zjawili, zajęliśmy wyznaczone miejsca i z ciekawością czekaliśmy no to, co się wydarzy. Przywitał nas pan Robert Jaszczuk i poprosił o przywołanie Mikołaja. Wszyscy ochoczo zaczęli krzyczeć. Mikołaj zjawił się szybko i to w towarzystwie Elfów. Trochę przypominały naszych rodziców. Teraz już turniej  można było zacząć. Jako pierwsze w zawodach startowały przedszkolaki. Następnie przedstawiciele klas pierwszych, potem drugich, a na końcu trzecich. Każda drużyna liczyła po 6 osób – 3 dziewczynki i 3 chłopców. Były trzy konkurencje i za każdym razem występowały inne dzieci. Emocji było co niemiara. A to były wyścigi z prezentami, a to bieg z workiem, a to znowu skoki na jednej nodze czy wreszcie zbieranie w biegu kolorowych woreczków. Cały czas towarzyszył nam głośny doping koleżanek i kolegów. Ostatnią dodatkową konkurencją był bieg zaprzęgów w wykonaniu wszystkich dzieci. Daliśmy z siebie wszystko. Turniej minął nam bardzo szybko. Było dużo radości i śmiechu. Na zakończenie zawodów otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i słodkie Mikołaje. Pan Jaszczuk zrobił nam zdjęcia, na których możecie obejrzeć, jak wspaniale się bawiliśmy!