Sukces przedszkolaków z „Leśnej Krainy”

Przedszkolaki podczas wręczenia nagród
Wielki sukces naszych przedszkolaków! Pięcioro najstarszych naszych wychowanków z grupy „Misie” zajęło III miejsce w Konkursie Ekologicznym „Drugie życie śmieci – czyli zróbmy coś pożytecznego z niczego”, zorganizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Konkursy ekologiczne wpisały się już na stałe do kalendarza imprez edukacyjnych Samorządu Województwa Mazowieckiego. Tym razem komisja konkursowa oceniała przede wszystkim kreatywność najmłodszych Mazowszan przy tworzeniu czegoś zupełnie nowego, nietypowego z tego, co jest już stare, zużyte i niepotrzebne. Tematem konkursu był bowiem upcykling, czyli ponowne przetwarzanie surowców wtórnych tak, aby mogły służyć nam dalej w nowych, czasami zaskakujących formach.
Aby wziąć udział w konkursie, należało wykonać produkt z dowolnych surowców wtórnych, wykorzystując przy tym różnorodne techniki. Ważne, aby to, co powstało miało zupełnie nowe zastosowanie. Oceniane były użyteczność wykonanego przedmiotu, pomysłowość, oryginalność, samodzielność, a także walory estetyczne, dekoracyjne i edukacyjne. Do rywalizacji zgłosiło się 120 przedszkoli z terenu województwa mazowieckiego. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów oraz przyznała cztery wyróżnienia. 12. grudnia przedstawiciele naszej placówki na czele z Panią Dyrektor Ewą Zakrzewską wzięli udział w uroczystej gali wręczenia nagród w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie. Nagrodę rzeczową w postaci wieży PIONEER, nagrody indywidualne dla dzieci – zestawy BAMBINO oraz dyplomy wręczyła członek zarządu województwa mazowieckiego, Pani Janina Ewa Orzełowska. To wielkie wyróżnienie dla naszej placówki, a także naszego miasta. Jesteśmy dumni, że imię LEŚNEJ KRAINY mogliśmy rozsławić na terenie województwa.
Naszym laureatom: Julii Połosie, Julii Kupisz, Oliwii Lipce, Mateuszowi Pikalskiemu, Kacprowi Rydzewskiemu, a także wychowawcom: Pani Edycie Chodowiec i Pani Małgorzacie Steć serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów!