Nagłówki

Wesprzyjmy akcję „Książka dla Przyjaciół”

Sokołowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne od wielu lat organizuje akcję wspierania szkół polskich na terenie Wileńszczyzny. „Książka dla Przyjaciół” – bo tak nazwaliśmy naszą inicjatywę – przyniosła dotychczas wspaniałe efekty. Dzięki pomocy sokołowskich przedsiębiorstw, instytucji i prywatnych darczyńców, wyposażyliśmy biblioteki kilku szkół w encyklopedie, lektury szkolne, literaturę piękną i beletrystykę, nie tylko dla młodzieży.

W bieżącym roku dyrektorzy szkół zrzeszonych w Polskiej Macierzy Szkolnej wyrazili prośbę o książki dla dzieci i młodzieży w wieku 3 – 15 lat. Zależy im, by już najmłodsi w polskich rodzinach i przedszkolach poznawali język polski nie tylko w mowie lecz i w piśmie zaś młodzież, wiadomości o Polsce, zdobywała z polskich a nie litewskich źródeł.

Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie naszej akcji.

Można to zrobić wpłacając pieniądze na konto STSK lub zakupując i przekazując nam książki.
Zdanie „Każda złotówka się liczy”, kończące zazwyczaj prośby o wsparcie, zastąpię informacją, że ładnie wydana książka dla dzieci lub lektura szkolna dla młodzieży to wydatek rzędu 15 – 40 złotych. Niewiele więc trzeba, by wesprzeć Polaków dążących do zachowania polskości kolejnych pokoleń.
Liczę na zrozumienie i pomoc.
Krystyna Matysiak
Prezes
Sokołowskiego Towarzystwa
Społeczno – Kulturalnego
Wszelkich dodatkowych informacji chętnie udzielą:
  • Krystyna Matysiak – tel. 512 216 632
  • Agata Mosiej – tel. 500 121 130
  • Wanda Wierzchowska – tel.693 720 106
Wpłat (od firm i osób prywatnych) prosimy dokonywać na rachunek bankowy Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w PBS Sokołów Podl. nr03 9221 0000 0000 0970 2000 0010 do dnia 15 października br.