„Szlachetni” w Sokołowie Podlaskim

W tym roku po raz pierwszy w naszym mieście i powiecie włączamy się w ogólnopolski projekt ” Szlachetna paczka”, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie ” Wiosna” z Krakowa. Nasz rejon jest jednym z 430 działających w tegorocznej edycji.

Celem projektu jest pomoc konkretnym rodzinom – pomoc, która ma być inspiracją do zmian i impulsem do działania. Co roku angażuje się w akcję setki tysięcy ludzi: wolontariuszy, darczyńców, a także osób wspierających projekt finansowo. W ubiegłym roku w ramach akcji 11 900 rodzin otrzymało taką pomoc.
Paczka to nie tylko konkretna pomoc materialna, to przede wszystkim impuls do działania. Darczyńca sam decyduje komu pomaga, po przeczytaniu opisu rodziny sporządzonego przez wolontariusza. Przygotowana w ten sposób paczka jest dostarczana przez naszych wolontariuszy do wskazanych rodzin przed Świętami Bożego Narodzenia.
W związku z powyższym zapraszamy osoby prywatne, firmy, instytucje, które chciałyby współtworzyć SZLACHETNĄ PACZKĘ w naszym rejonie, aby wzięły udział w projekcie jako darczyńcy. Rodzinę, którą chcemy obdarować wybieramy z bazy rodzin umieszczonej na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Baza rodzin będzie aktywna od 17 listopada.
Chcemy, aby każdy człowiek zaangażowany w nasz projekt odkrywał swoją wartość, potencjał i nowe możliwości, a potem chciał dzielić się tym z innymi.
Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji o projekcie wejdź na stronię www.szlachetnapaczka.pl.
Krystyna Skorupka, Agata Mosiej