Sprzątanie Świata Sokołów Podlaski 2005/06

Fundacja Nasza Ziemia oraz Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim zapraszają do dwóch weekendów „Sprzątania” – trzeci weekend września, jako termin światowy akcji (16-18 września 2005) i w trzeci weekend marca, na Wiosenne Sprzątanie Polski (17-19 marca 2006).

W tym celu Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim zabezpieczy niezbędne do przeprowadzenia akcji worki i rękawice, a także materiały i obsługę organizacyjną.

Hasło tegorocznego „Sprzątania Świata” – „Wszystkie kolory recyklingu” – ma wymiar bardzo praktyczny, wreszcie bowiem podjęto (Ministerstwo Gospodarki i Pracy w konsultacji z Ministerstwem Środowiska) decyzję o ujednoliceniu kolorystyki pojemników i worków do selektywnej zbiórki w całej Polsce. Mam nadzieję, że już niedługo takie same białe pojemniki (na szkło bezbarwne) będzie można spotkać zarówno na Krupówkach w Zakopanem, jak i na w Sokołowie Podlaskim. To samo dotyczy pojemników zielonych (na szkło kolorowe), żółtych (na tworzywa sztuczne i metale) oraz niebieskich (na papier).

Przedstawicieli jednostek zainteresowanych uczestnictwem w akcji zapraszamy na spotkanie poświęcone szczegółowemu omówieniu kwestii organizacyjnych, oraz przekazanie wyposażenia do prowadzenia akcji (worków i rękawic) odbędzie się w dniu 15.09.2002 r. o godz.900 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta.

Dla jednostek biorących udział w akcji Burmistrz Miasta Sokołowa Podlaskiego przewiduje środki pieniężne na organizowanie imprez towarzyszących lub ufundowanie nagród dla najaktywniejszych uczestników.

Komitet Organizacyjny Akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA”