Nagłówki

Bracia Strus najlepsi w Sokołowie

grupowe zdjęcie zawodników z organizatorami

W niedzielę 17 grudnia w Zespole Szkół Salezjańskich rozegrano co roczny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego. W tegorocznym turnieju pod patronatem burmistrza Bogusława Karakuli zagrało 19 zawodników, w tym ośmiu graczy to uczniowie szkoły salezjańskiej.

Szachiści zagrali dziewięć rund z tempem szachów błyskawicznych: 5 minut dla zawodnika z dodatkiem 3 sekund za wykonane posunięcie. Zwyciężył dwunastoletni Tadeusz Strus zdobywając 8,5 punktu. Jedyną połówkę stracił ze swoim młodszym o rok bratem Mateuszem, który zajął drugie miejsce z dorobkiem 8 punktów. Trzecie miejsce w turnieju zdobył Józef Flaziński z 7 punktami – wszyscy reprezentują UKS Sokołowskie Towarzystwo Szachowe. Flaziński oba punkty stracił tylko ze Strusami, a więc uczniowie przerośli mistrza i prawidłowo. Warto przypomnieć, że bracia Strus osiągają niezłe wyniki również w turniejach w kraju. Tadeusz zajął w tym roku dziesiąte miejsce w mistrzostwach Polski juniorów do lat 12 w szachach błyskawicznych w Bydgoszczy, w stawce 191 graczy. Mateusz zaś jest aktualnym wicemistrzem Mazowsza w szachach szybkich i błyskawicznych do lat 11.

Puchary burmistrza zdobyli: Józef Flaziński w kategorii seniorów, Gabriel Woźniak ze Skoczka Siedlce był najlepszy w grupie juniorów do lat 18, Tadeusz Strus otrzymał puchar dla najlepszego juniora do lat 12. Puchary triumfatorom oraz pamiątkowe nagrody wszystkim zawodnikom wręczył zastępca burmistrza Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski. Złożył on podziękowania oraz gratulacje wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i umiejętności. Ocenił, że turniej był nie tylko okazją do rywalizacji, ale także do spotkania pasjonatów szachów z różnych środowisk a determinacja i poświęcenie są godne podziwu. Wyraził wdzięczność za organizację tego turnieju oraz za jego wsparcie dla rozwoju szachów w naszej społeczności. Podziękował Panu Józefowi Flazińskiemu, który poświęca swój czas i energię na zapewnienie sprawiedliwej rywalizacji oraz sprawnego przebiegu turnieju. Następnie złożył życzenia świąteczne i zaprosił za rok na kolejny turniej.