Dzień Zdrowego Śniadania w klasach I-III

Dziewczynki z klasy III prezentują kolorowe kanapki.

8 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Taki posiłek to udany start w nowy dzień.

Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk Dianę Połosę z Poradni Dobrej Diety w Sokołowie Podlaskim. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia. Pani dietetyk przygotowała interesującą pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną.

Uczniowie klas I – III dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywają dobrze skomponowane nie tylko śniadanie, drugie śniadanie, ale obiad, podwieczorek i kolacja. Dzieci poznały nazwyproduktów, których trzeba unikać lub je ograniczyć, by długo cieszyć się zdrowiem, dobrą kondycją i samopoczuciem.

W tym dniu uczniowie klas I zjedli wspólnie przyniesione z domu śniadanie. Klasa II a wykonała sok owocowo- warzywny, klasa II b galaretkę z owocami, a uczniowie z klasy III sami wykonali kolorowe kanapki.