Nagłówki

Spotkanie autorskie z Ewą Skarżyńską w MBP

Ewa Skarżyńska przed mikrofonem, z różą w ręku. Obok p. dyrektor biblioteki.

7 listopada 2023 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie z poezją i malarstwem Ewy Skarżyńskiej – członkini Klubu Literackiego Erato, nauczycielki języka angielskiego w I Liceum Ogólnokształcącym.

Autorka podzieliła się z publicznością swoją pasją, opowiadała o przygodzie z pisaniem wierszy, jak również o swoich rysunkach i obrazach. Jej ulubionym cytatem są słowa Artura Rimbaud „Kolor mnie ma, ma mnie na zawsze, ja i kolor to jedno”. Wiersze Ewy Skarżyńskiej są często uzupełnieniem jej malarstwa, a kolor przenika do słów.

Poezję autorki prezentowali: Agata Kwapisz, Emilia Mazańska i Kacper Borowy. Oprawa muzyczna przygotowana była przez Szkołę Muzyczną I Stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego. Wystąpili: Jan Tomaszewski, Julia Putkowska, Emilia Zawadzka, Michał Wcisłak, Julia Rytel, Maciej Gołoś, Wojciech Rusiniak i pan Ariel Lichaczewski.

Spotkaniu poetyckiemu Ewy Skarżyńskiej towarzyszyła wystawa jej prac malarskich i rysunkowych, którą można zwiedzać w Bibliotece do 30 listopada.