„Sokołek” w MP2

Dzieci słuchają opowieści Pani Zofii Steć. W tle tablica z symbolami miasta i dawnymi fotografiami.

W środę 8 maja dzieci z gr. Motylki z Miejskiego Przedszkola Nr 2 odwiedziła pani Zofia Steć, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim, która przybliżyła przedszkolakom historię ciastka Sokołek.

Podczas spotkania pani Zofia opowiedziała o swojej babci Florentynie i o wyjątkowej pamiątce rodzinnej, jaką jest zeszyt babci z kulinarnymi przepisami na słodkości. Warto wspomnieć, że ciastko Sokołek kilka lat temu otrzymało pierwsze miejsce w konkursie miejskim na sokołowski przysmak. Ciastko upiekła pani Zofia według przepisu babci Florentyny sprzed 100 lat. Sokołek to kruche ciastko z masą serową, na którym widnieje herb usypany z cukru pudru. Ma ono ciekawą historię i niepowtarzalny smak, któremu nikt nie może się oprzeć.

Podczas spotkania dzieci miały wyjątkową okazję przygotować kruche ciastka, oczywiście pod czujnym okiem pani Zosi, wnuczki babci Florentyny. Przedszkolaki z zaangażowaniem przekładały ciastka masą serową oraz odbijały szablonem herb naszego miasta. Ciastko Sokołek smakowało wszystkim wybornie. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało przepis na ciasteczka, który będą mogły wykorzystać w swoich domach.

Akcentując obchody 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu, pani Zofia przeczytała maluszkom Legendę o Witoldzie i pięknym sokole. Maluszki z Miejskiego Przedszkola nr 2 serdecznie dziękują Pani Zofii Steć za bardzo ciekawe spotkanie, degustację wyjątkowego ciastka Sokołek oraz miłe wspomnienia o babci Florentynie.