Leśna Kraina i OSP „Cukrownia”

Pamiątkowe zdjęcie dzieci z Panami Strażakami na tle wozu strażackiego

W poniedziałek, 6 maja, przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina odwiedziły strażaków w ich strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej „Cukrownia”, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka.

Na miejscu powitali dzieci Panowie Strażacy: Tadeusz Mieszała i Maciej Sadokierski, którzy pokazali pomieszczenia i samochody ratownicze. Następnie zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, dzieci mogły z bliska oglądać wozy i sprzęt pożarniczy, lały wodę z węża i wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy spotkania mogli poczuć się jak  prawdziwi  strażacy przymierzając hełm, bluzę czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Na koniec dzieci  gorąco  podziękowały strażakom za miłe i pouczające  spotkanie, które z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci. Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”.

Z okazji niedawnego Międzynarodowego Dnia Strażaka życzymy wszystkim strażakom, by służba dla ludzi i zwierząt była źródłem osobistej satysfakcji i uznania społecznego. Tyle samo powrotów ile wyjazdów ! DZIĘKUJEMY!!!