Czysty świat to piękny świat!

Przedszkolaki podczas Sprzątania Świata. Przed nimi kolorowe worki. W tle pojemniki na śmieci.

Przedszkolaki z Leśnej Krainy to Mali Przyjaciele Lasu, poznają i dbają nie tylko o przyrodę leśną ale i o cały świat przyrodniczy. Wiedzą, że chcąc oddychać czystym powietrzem, rozwijać się i żyć muszą sami zadbać o swoją Planetę Ziemię.

Jak co roku nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w akcji. W tym roku 2023 odbyła się 30. akcja, zorganizowana pod hasłem Sprzątanie świata – Polska! Starszaki (5 i 6 -latki) sprzątały m.in. ulicę Okrężną i Fabryczną, a młodsze grupy (4 i 3-latki) zadbały o porządek wokół przedszkola.

Wielką akcję sprzątania poprzedziło spotkanie w Leśnej Krainie z Panią Martą Skrodzką pracownikiem Urzędu Miasta Sokołów Podlaski. Pani Marta przypomniała dzieciom o tym jak należy dbać o środowisko przyrodnicze i jak prawidłowo segregować śmieci.

Nasze przedszkolaki dzielnie i rzetelnie wywiązały się z powierzonego im zadania, bo wiedzą, że  CZYSTY ŚWIAT TO PIĘKNA POLSKA!!!

Dziękujemy Pani Marcie za ciekawe spotkanie.