Bezpieczna droga do przedszkola w MP3

Dzieci przed budynkiem przedszkola na spotkaniu z Panią Policjantką

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim w ramach akcji „Bezpieczna droga do przedszkola”. Podczas spotkania pani policjantka przybliżyła przedszkolakom zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby, a także omówiła zagadnienia związane z ruchem drogowym.

Podczas wizyty przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniały symbole kolorów świateł sygnalizatora, znaczenie charakterystycznych znaków drogowych, oznakowanie przejścia dla pieszych a także numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich korzystać. Na koniec spotkania przedszkolaki miały okazję obejrzeć policyjny radiowóz i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na jego tle wspólnie z panią policjantką.