3 września VII Sokołowska RUNda

Baner imprezy. Informacje tożsame z zawartymi w tekście.

Już 3 września nad Zalewem Niewiadoma koło Sokołowa Podlaskiego odbędzie się VII edycja imprezy sportowej Sokołowska RUNda.

W ramach zawodów rozegrane zostaną następujące konkurencje:

  • Bieg na dystansie 5  km (jedna pętla dookoła jeziora)
  • Bieg na dystansie 10 km (dwie pętle dookoła jeziora)
  • Nordic walking na dystanie 5 km (jedna pętla dookoła jeziora)
  • Bieg dzieci na dystansie 300-1000 m.

Bieg ma charakter przełajowy, jego trasa wiedzie dookoła Zbiornika Niewiadoma, w 90% po drogach nieutwardzonych. Profil trasy jest zróżnicowany, od łagodnego podbiegu na odcinku utwardzonym, przez dłuższy odcinek szutrowy, aż po zbieg w połowie trasy i drugą część biegu wybitnie crossową. Dla zawodników rywalizujących, trasa będzie dość wymagająca, natomiast amatorzy na pewno poza startem dostrzegą również przepiękne walory krajobrazowe miejsca i zalewu.

Hasło tegorocznego biegu to: # To moja droga do celu.

Imprezie będzie towarzyszyło miasteczko biegowe z namiotami wystawców, atrakcjami dla dzieci, losowaniem nagród dla dzieci a także strefą gastronomiczną i strefą relaxu.

Wszystkie starty rejestrowane są przez system pomiaru czasu.

Klasyfikacja biegu dzieci odbywa się w 4 kategoriach wiekowych: do 7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat. Dekoracje obejmują pierwsze trzy miejsca chłopców i pierwsze trzy miejsca dziewczynek.

Klasyfikacja dorosłych w biegu na 5 i 10 km obejmuje 3 pierwsze miejsca w kategoriach OPEN Kobiet i Mężczyzn, a także w kategoriach wiekowych: K/M 19 (16-19lat), K/M20 (20-29lat), K/M30 (30-39lat), K/M40 (40-49lat), K/M50 (50-59lat), M/K 60+.

Natomiast klasyfikacja marszu Nordic Walking na 5 km obejmuje 3 pierwsze miejsca: K/M 20 (14-29 lat), K/M30 (30-39lat), K/M40 (40-49lat), K/M50 (50-59lat), M/K 60+. Warto dodać, ze konkurencja Nordic Walking odbywa się zgodnie z zasadami fair play i aktualnymi przepisami techniki marszu, nad czym czuwać bedą sędziowie.

Dodatkowo przyznane zostaną nagrody w kategoriach specjalnych :

  • Najlepsza technika Nordick Walking
  • Najstarszy uczestnik zawodów
  • Najszybszy Sokołowianin/Sokołowianka

W ramach pakietu startowego uczestnicy wszystkich biegów otrzymują: koszulkę okolicznościową biegu, numer startowy z chipem do elektronicznego pomiaru czasu, gadżet z logo biegu, upominki od sponsorów, a na mecie pamiątkowy medal zawodów oraz poczęstunek.

Na zwycięzów wszystkich kategorii czekają puchary oraz atrakcyjne nagrody.

Start i meta zawodów są usytuowane w urokliwym miejscu, nad Zalewem Niewiadoma.

Organizatorzy zawodów  Sokołowska RUNda  w zadaniach regulaminowych szczególną uwagę poświęcają promocji sportu wśród dzieci i młodzieży a także wspierają aktywność fizyczną osób starszych, w tym roku wprowadzająć specjalną zniżkę dla  seniorów powyżej 65 r. ż. , promując w ten sposób bieganie jako sport całego życia. Dodatkowo istotną rolę w organizacji biegów w cyklu RUNda odgrywa ekologia i działania w ramach których ogranicza się zużycie plastikowych opakowań jednorazowych  i promuje rozwiązania ekologiczne.

Sponsorzy VII Sokołowskiej RUNdy:

Sponsor Główny : Bank Pekao S.A.

Sponsorzy Strategiczni: Westlab, Parkiety Jabłoński

Patronat Honorowy: Gmina Sabnie

Partner: Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski

Święto sportu i aktywności na swieżym powietrzu VII Sokołowska RUNda już 3 września!

Zapraszamy wszystkich do udziału.

Regulamin, zapisy na stronie biegu : www.sokolowskarunda.pl

FB biegu: https://www.facebook.com/sokolowskarunda

Plakat imprezy. Informacje tożsame z zawartymi w tekście.