V Sokołowska RUNda za nami

Zastępca Burmistrza Miasta p. Krzysztof Dąbrowski z uczestnikami biegu na 10 km, podczas wręczania nagród
W imieniu Burmistrza Miasta w dekoracji uczestniczył Z-ca Burmistrza p. Krzysztof Dąbrowski

5 Września nad Zalewem Niewiadoma odbyła się już V edycja Sokołowskiej RUNdy, imprezy sportowej składającej się biegów dla dzieci w biegi w 4 kategoriach wiekowych ( do 7 lat, 8-10 lat, 11-13, lat 14-16 lat), biegu na 5,4 km dorosłych (1 RUNda dookoła jeziora), biegu na 10,8 km dorosłych ( 2 RUNdy dookoła jeziora) oraz marszu Nordic Walking na dystansie 5,4 km.

Łącznie we wszystkich konkurencjach wzięło udział 298 osób, a zwycięzcy wszystkich konkurencji zostali nagrodzeni w kategoriach OPEN Kobieta i Mężczyzna wiekowych K/M 16, K/M 20, K/M30, K/M 40, K/M 50, K/M 60 +. Dodatkowo została przyznana nagroda jubileuszowa dla najszybszego weterana Sokołowskiej RUNdy, Najstarszego zawodnika imprezy a także dla Najszybszego Sokołowianina i Sokołowianki. Łącznie przyznano ponad 130 statuetek i nagród rzeczowych.

Tegorocznym zwycięzcą biegu na 5,4 km był Sebastian Duda z wynikiem 20:38, natomiast wśród Pań najszybsza była Beata Prokopczuk z wynikiem 22:28. Bieg na 10,8 km wygrał Michał Łobacz z wynikiem 39:42, natomiast pierwszą kobietą na mecie tego dystansu była Elwira Pietrucha z wynikiem 49:17. Konkurencję Nordic Walking wygrał Dariusz Mackiewicz z wynikiem 32:54 z Klubu Aktywni Kodeń, natomiast wśród Pań najwyższe miejsce na podium zajęła Agnieszka Rejowska z NoWi Siedlce- Sokołów Podlaski z wynikiem 37:43.

Konkurencja Nordic Walking odbywała się pod patronatem Polskiej Federacji Nordic Walking oraz była sędziowana przez akredytowanych sędziów na trasie pod kątem techniki.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem jak co roku objęła Gmina Sabnie, partnerem wydarzenia był Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski. Sponsorem Głównym imprezy była firma Tarczyński, Sponsorami Strategicznymi: firma Westlab oraz Parkiety Jabłoński. Organizatorem wydarzenia była firma Be Alive – organizator eventów sportowych i wydarzeń dla firm.

Hasłem przewodnim tegorocznego biegu było #Nigdy się nie poddawaj.

Poza zmaganiami na trasie, organizatorzy oraz sponsorzy zapewnili również atrakcje na miasteczku biegowym: animacje dla dzieci, analizę składu ciała, konkurs pompka challenge, polegający na wykonaniu jak największej liczby pompek w rytm piosenki Bring Sally Up,  można było także skorzystać z bezpłatnych spływów kajakami oferowanymi przez firmę Kajak24.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom biegu a także zaangażowanym wolontariuszom oraz OSP Cukrownia a także jednostkom Straży Pożarnej z Kupientyna, Sabni, Niewiadomej, Niecieczy i Suchodołu za obstawę trasy na lądzie i na wodzie.

materiały organizatora