Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 maja w MP4

przedszkolaki z biało-czerwonymi chorągiewkami na tle napisu "Kocham Cię Polsko"

Uroczystości patriotyczne związane z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Świętem Konstytucji 3 Maja w Miejskim Przedszkolu nr 4 Leśna Kraina rozpoczęły się już w piątek 28 kwietnia.

Tego dnia wszystkie przedszkolaki przybyły do Leśnej Krainy ubrane w barwy narodowe i już od rana panowała podniosła atmosfera. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą akademią poświęconą rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przedszkolaki wykonały własnoręcznie flagi, które zanieśli do domów.

2 maja w Święto Flagi reprezentacja pięciolatków i sześciolatków z Leśnej Krainy należąca do gromady zuchowej sokołowskiego hufca ZHP rozdawała flagi mieszkańcom naszego miasta. Następnego dnia nasze przedszkolne zuchy uczestniczyły w obchodach patriotyczno-religijnych z okazji 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Udział w świętowaniu, celebrowaniu dni, które zapisały karty historii są bardzo ważne dla młodego pokolenia. Kształtowanie postaw szacunku do polskiej historii i tradycji jest nierozerwalną częścią podstawy programowej w przedszkolu.

Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat.

Robert Fulgham