Czerwiec już w wakacyjnym nastroju w SP1

Ostatni miesiąc szkoły, czyli czerwiec. Mało nauki, a więcej zabawy. Miłe niespodzianki czekały na naszych uczniów, zobaczcie sami.

Piknik z okazji Dnia Dziecka

Z okazji dnia dziecka rodzice i nauczyciele zorganizowali dla uczniów piknik rodzinny. Gwarantowana była dobra zabawa. Przygotowano wiele atrakcji. Dmuchane zjeżdżalnie, tor przeszkód rowerowych u pana Bogusława Stolarczuka, gry i zabawy sportowe u pani Joanny Wasiluk, tatuaże, malowanie buzi, gry w szachy. A jeśli byłoby się głodnym; to panie z angielskiego przygotowały dwa stoiska z naleśnikami i kiełbaskami. Jedyny problem był taki, że trzeba było poprosić o posiłek w języku angielskim, ale z tym nasi uczniowie radzą sobie doskonale. Po chwili zabawy na scenie wystąpiło kółka muzyczne pana Zbigniewa Filiksa. Następnie naszym gościem był zespół pana Huberta Krasnodębskiego – PNC. Uczniom spodobał się występ. A ostatnią atrakcją, hitem imprezy, było przedstawianie grane przez nauczycieli. Trudno było się nie zaśmiać, patrząc jak nasi pedagodzy wcielają się w role uczniów. I w ten sposób nasz piknik nadszedł końca. Dziękujemy za zorganizowanie go. Wszyscy się świetnie bawiliśmy.

Wycieczki, ach wycieczki

Tydzień od 6 do 10 czerwca to w naszej szkole czas wycieczek. I tak klasy szóste i piąte poznawały atrakcje Gór Świętokrzyskich, klasy czwarte zwiedzały Toruń i okolice, klasy ósme odwiedziły Kraków, zaś 2a Łódź.

Ponadto klasa 4b i 5b wzięły udział w wycieczce do Logistyki Sokołów. Klasy IV odwiedziły nadleśnictwo Sokołów. Klasy I-III wzięły udział w lekcji żywej historii na zamku w Liwie. 8c i 7b wybrały się do Warszawy i Borzych.

Wszystkie wyjazdy, wyjścia dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń i niecierpliwością już czekamy na pierwsze, wrześniowe wycieczki.

Bal klas ósmych

 Z przykrością żegnamy uczniów klas ósmych. W tym roku odbył się bal ósmoklasistów, który przygotowali rodzice oraz wychowawcy klas. Na sali dyskotekowej panowała miła atmosfera i przede wszystkim dobra zabawa. Żegnamy klasy ósme i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej.

Loteria fantowa

 15 i 20 czerwca odbyła się loteria fantowa, z której dochód został przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej szkoły. Loterię przygotowała pani Anna Adynowska wraz z samorządem szkoły. Do wygrania były przeróżne rzeczy, a los kosztował 5zł. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, udało nam się zebrać sumę 1234 złotych i myślimy nad kolejnymi loteriami.

Euroweek

Tak jak co roku w naszej szkole odbył się Euroweek, czyli wycieczka dla klas dwujęzycznych rozwijająca ich umiejętności, związane z językiem angielskim. Uczniowie naszej szkoły pojechali do malowniczego Długopola Zdrój, gdzie odbyli kurs wspomnianego wcześniej języka. Codziennie odbywały się zajęcia tylko w języku angielskim. To było nie lada wyzwanie dla uczniów klas siódmych, lecz bez większego problemu dali sobie radę. Niektórzy pokazali też jak świetnymi potrafią być liderami. Inni ujawnili swoje doskonałe umiejętności aktorskie. Cały wyjazd minął miło i przyjemnie mimo drobnych niepowodzeń. Zdjęcia i filmy z wycieczki można znaleźć na Facebook’u szkoły. Serdecznie zapraszamy do ich obejrzenia.

Zawody  i konkursy.

Zgodnie z tradycją nasza szkoła zorganizowała Zawody Lekkoatletyczne im. Jana Cichowskiego i Jana Kowalewskiego.

Indywidualnie nasi uczniowie zdobyli bardzo dobre miejsca.

W skali województwa, sukces osiągnął 9 czerwca – uczeń klasy 8 – Stanisław Golatowski. Wygrał rywalizację w skoku w dal w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

15 czerwca nasi uczniowie zajęli I miejsce w drużynie w Zawodach Strzeleckich o Puchar Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski.

Ponadto na terenie szkoły odbyły się konkursy z języka angielskiego:

– „My World” dla klas III;

– „Spelling Bee” dla klas IV;

– „Do your best” dla klas V.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Dnia 24 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego, dla klas I-V o godzinie 10.30, a dla klas VI-VIII o godzinie 11.30. Jak co roku przemówienie wygłosili: pani dyrektor Zofia Steć oraz pan Tomasz Maliszewski z Rady Rodziców. Gratulujemy klasie VIIId, która zdobyła najwyższą średnią w naszej szkole. Następnym najważniejszym wydarzeniem tego dnia było przekazanie sztandaru szkoły. W tym roku w poczcie sztandarowym będą Damian Koprowski z klasy VIIb, Maria Gołoś z klasy VIIa oraz Anna Iwańska z klasy VIIa. Żegnamy panie: Agnieszkę Mikołajczuk, Monikę Pajkę, Anetę Jabłońską, Barbarę Głogowską, siostrę Barbarę Kozłowską, które kończą pracę w naszej szkole. Żegnamy także ósme klasy, które kończą naukę w szkole podstawowej i przechodzą do szkoły średniej. Dobiegł końca rok szkolny 2021/2022, do zobaczenia, widzimy się we wrześniu.

Autorzy tekstu: Sara Pawluk, Milena Trebnio, Patrycja Sobieszczuk, Mateusz Chomać

kolaż ze zdjęć z wyciecze4k w czerwcu szkoła podstawowa nr 1
foto: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1