Obchody Dnia Świadomości Autyzmu w MP3

z lewej strony przedszkolaki siedzą po turecku z panią przedszkolanką. Z tyłu jest basen z kolorowymi kulkami. Z prawej strony stoją dwie panie przedszkolanki

Corocznie 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku 5 kwietnia również Miejskie Przedszkole nr 3 wzięło udział w obchodach tego wydarzenia.

W tematykę zagadnienia dzieci wprowadzone zostały poprzez filmy edukacyjne, ukazujące codzienne życie osób dotkniętych autyzmem.

Starsze grupy przedszkolaków wzięły udział w zajęciach, których celem było uświadomienie dzieciom czym jest autyzm, zwrócenie uwagi na odmienny sposób odczuwania i odbierania świata przez osoby ze spektrum autyzmu. Przedszkolaki rozmawiały o emocjach i sposobach radzenia sobie z nimi oraz o odbieraniu otaczającego nas świata poprzez zmysły. Dowiedziały się jakie trudności w codziennym funkcjonowaniu mogą napotkać ich koleżanki i koledzy z przedszkola, a także jak mogą pomóc im je pokonywać.

Tego dnia nasze przedszkolaki „zaświeciły się na niebiesko” – na znak solidarności z osobami  doświadczającymi autyzmu założyły ubranka z akcentami w tym właśnie kolorze.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną, na której każdy uczestnik odcisnął swoją „niebieską dłoń”.

Miejskie Przedszkole nr 3